Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Редакторка «Антикорупційного виміру» розповіла на радіо, як ускладнити життя корупціонерам

Нещодавно головна редакторка «Антикорупційного виміру» Олена Кравченко дала коментар «Українському радіо. Одеса» і розповіла про роботу редакції з деклараціями посадовців на півдні України.

Олена Кравченко в ефірі «Українського радіо. Одеса» розповіла, що медіа регулярно підкидає роботи НАЗК (Національне агентство з питань запобігання корупції). Значна частина журналістських матеріалів «Антикорупційного виміру» стосується декларацій чиновників та посадовців. У цьому сенсі життя корупціонерам редакція ускладнює за трьома напрямками:

  • Моніторить декларації та публікує новини й статті за результатами такого моніторингу. У деклараціях можна знайти багато цікавого. До прикладу, декларанти іноді вказують, що вони «бездомні», або ж купують автівки за десять тисяч гривень, коли їх справжня вартість сягає мільйонів. Та й майно у деяких посадовців інколи з’являється нізвідки.
  • З цього випливає і другий напрямок роботи редакції: написання заяв до НАЗК та правоохоронних органів. Останні ініціюють перевірки та починають розслідування. Так, за заявою редакції НАЗК перевірила декларацію чиновника міськради та знайшло там недостовірної інформації на мільйони гривень
  • І до того ж журналісти моніторять висновки НАЗК про знайдені невідповідності чи незаконне майно людей при владі й роблять їх «відомими».

«Ми це робимо, аби корупціонерів виводити на чисту воду, робити їх відомими та ускладнювати їм життя. Ми, на відміну від правоохоронців, посадити їх не можемо. Але можемо ускладнити життя настільки, аби красти їм було менш вигідно, ніж працювати чесно», — каже редакторка «Антикорупційного виміру».

Олена Кравченко наголосила: журналісти «Антикорупційного виміру» приділяють увагу не лише відомим та впливовим людям з мільйонними статками, а й посадовцям у маленьких громадах. Це, можна сказати, фішка медіа — писати про людей, які іншим великим ЗМІ не будуть цікавими. Але саме таким корупціонерам можна ускладнити життя найбільше. Адже «зрада» чиновника, який живе на сусідній вулиці, чіпляє і стосується тебе більше, ніж ТОП-посадовця з Києва. Припиняти толерувати корупцію треба починаючи саме з маленьких містечок. 

Чи має це якийсь вплив і, чи несе зміни? Так.

Іноді самі герої матеріалів «Антикорупційного виміру» починають реагувати, мовляв, це все неправда, мене замовили, або ви взагалі мені заздрите. А іноді наслідки бувають більш серйозними. Олена Кравченко розповіла в ефірі «Українського радіо» про один з таких кейсів. 

Після публікації на сайті «Антикорупційного виміру» про те, що заступник директора Департаменту міського господарства Одеської міської ради Артем Захаров придбав майно, на яке не мав офіційних доходів, а також після відповідного звернення редакції, Національне агентство з питань запобігання корупції провело повну перевірку його декларації. НАЗК нарахувало аж на понад шість мільйонів гривень розбіжностей між реальними статками та офіційною зарплатою посадовця. Надалі цією справою займаються правоохоронці, тож чиновнику загрожує від штрафу до позбавлення волі у найгіршому випадку.

Редакторка «Антикорупційного виміру» пояснила: на чесність у деклараціях війна ніяк не повпливала. Хто раніше декларував все до копієчки, той і продовжує це робити. А хто писав свої декларації «ногами», вони й далі розповідають казки, мовляв, я не знаю, скільки заробляє моя дружина і звідки взялися мільйони в моєї доньки. Та попри ці виправдання, редакція продовжує пильно стежити за деклараціями та статками посадовців півдня. 

Антикорупційний вимір