Як з’ясував протягом тижня «Антикорупційний вимір», у Миколаївській області «фаворит» бюджетних торгів отримав додаткових 40 млн грн на продовження ремонту автодороги. Також Новомар’ївська сільська рада у Миколаївській області закупить вугілля за завищеними цінами. Крім цього протягом багатьох років на Миколаївщині землею громади користувалась компанія, що пов’язана з громадянами рф.
Крім того, «Антикорупційний вимір» розповідав скільки переплачує Миколаївщина за медичне обладнання, які компанії Антимонопольний комітет оштрафував за змову на торгах в Миколаївській області, які договори прокуратура намагається розірвати через суд, кого підозрюють в привласненні коштів та 30% «відкатах» на підрядах з відновлення на Миколаївщині та про що розповіли на брифінгу прокуратури.
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області без проведення відкритих торгів підписала угоду на капітальний ремонт автодороги. Підрядник має замінити малий міст на водопропускну трубу. Вартість робіт складає 39,9 мільйона бюджетних гривень.
Договір підписали на додаткові роботи. Річ у тому, що восени 2023 року відомство визначило виконавця капремонту вказаної дороги, віддавши підряд тому самому підряднику, ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія». Вартість робіт склала 145,7 мільйона бюджетних гривень. А, враховуючи новий підряд, ремонт дороги, в цілому, обійдеться платникам податків у 185 млн грн і завершиться у 2025 році.
ТОВ «ЄБДК» зареєстрували у 2008 році. Наразі юридичною адресою підприємства є Київська область. Власником ТОВ значиться виходець із рф Муслім Кєлоєв. Як раніше писав «Антикорупційний вимір», ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія» та її власник є фігурантами кількох журналістських розслідувань.
Nikcenter ще у 2022 році дослідив, що ТОВ «ЄДБК» — у трійці лідерів за обсягами контрактів на ремонт доріг Миколаївщини без конкурсів. Бізнес-Цензор дослідив, що Муслім Кєлоєв довгий час постачав нафтопродукти в морські порти одеського регіону. Він також фігурував у розслідуванні «Наших грошей» у 2020 році, коли «АМПУ» за 351 мільйон орендувала в офшору земкараван зі справи НАБУ.
Варто зазначити, що ТОВ «Європейська дорожньо-будівельна компанія» регулярно отримує бюджетні підряди. Наразі компанія уклала угод на загальну суму 6,25 млрд грн.
Також Новомар’ївська сільська рада у Миколаївській області провела відкриті торги на постачання кам’яного вугілля. Контракт уклали з компанією, яка запропонувала найдорожчу ціну. Вартість вугілля завищена.
Сільрада до 15 вересня 2024 року планує закупити три різновиди вугілля за ціною 14055 бюджетних гривень за тонну. Загальний обсяг 144 тонни. Найбільше сільрада планує закупити вугілля марки ДГ 13-100, яке вважається універсальним. Його використовують для опалення побутових та комерційних приміщень твердопаливними котлами.
Примітно, що на торги, які сільська рада оголосила у травні, подались чотири компанії. Тендерний комітет відхилив найвигідніші пропозиції, віддавши підряд ПП «Нафтоагресервіс», яке поставить вугілля за два мільйони бюджетних грн. Найдешевша пропозиція в половину дешевша. Варто зазначити, що зараз на ринку в роздріб кам’яне вугілля можна купити за 12 тис. грн/тонна. Оптові поставки ще дешевші.
ПП «Нафтоагресервіс» зареєстрували у 2004 році. Наразі юридична адреса підприємства в Києві. Власником компанії вказаний житель Донецької області Олександр Яловчак. ПП активно укладає бюджетні угоди по всій території України. Наразі загальна сума договорів складає понад 58 мільйонів бюджетних гривень.
Крім цього «Антикорупційний вимір» з’ясував деталі оборудки з землею громади, якою користувалась компанія, пов’язана з громадянами з рф. Так, управління освіти Первомайської міської ради, що на Миколаївщині, роками за безцінь надавало 46 гектарів землі агрофірмі, серед засновників якої російська громадянка. І з початком широкомасштабного вторгнення для чиновників нічого не змінилося. Проте в березні 2024 року Господарський суд Миколаївської області визнав недійсним договір на спільний обробіток землі на ділянці площею понад 46 гектарів.
Йдеться про договір, укладений на початку 2022 року. Але насправді ця земля перебувала в користуванні підприємства «Агрофірма Корнацьких» ще з 2007 року. При цьому серед засновників вказаної агрофірми й досі фігурує громадянка рф. До того ж сама родина Корнацьких мала російські паспорти на момент заснування підприємства у 2002 році. Представник цієї родини, Аркадій Корнацький також був народним депутатом восьмого скликання від Блоку Петра Порошенка. А до того обирався в Верховну Раду ще декілька разів.