Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Правоохоронці розслідують незаконну приватизацію собору в центрі Одеси

Поліція відкрила кримінальне провадження через незаконну приватизацію УПЦ московського патріархату будівлі Одеського Спасо-Преображенського кафедрального собору в центрі Одеси. Правоохоронці зацікавилися тим, наскільки законно Одеська міська рада віддала будівлю і на яких підставах потім фінансувала утримання будівлі з бюджету громади. 

Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко на своїй сторінці в фейсбуці. Відкриття провадження стало результатом депутатського звернення. За даними нардепа поліція проводить досудове розслідування по ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем). 

Керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко надав відповіді на звернення нардепа. Мова йде про незаконну передачу з комунальної власності Одеської міської ради в приватну власність Одеської єпархії УПЦ МП будівлі Одеського Спасо-Преображенського кафедрального собору та безпідставне фінансування протягом 2012-2017 років з бюджету Одеської територіальної громади утримання будівлі собору. 

«Також прокурори направили письмові вказівки про проведення окремих слідчих дій для пришвидшення розслідування… Одесити добре знають історію цього собору. У 1936 році храм був підірваний за рішенням радянської влади. Вже у незалежній Україні було прийнято рішення його відновити. Але чомусь УПЦ МП вважали собор своїм, хоча його відновили не за гроші церкви. Після відновлення собор опинився в приватній власності московських священиків», — написав Гончаренко.

Опубліковано і текст відповіді Сергія Костенка стосовно справи найбільшого православного храму Одеси.

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір