Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Соратники зрадника Сальдо зароблять на ремонтах лікарень Херсонщини

На Херсонщині близькі до колаборантів та державних зрадників особи отримують підряди та освоюють бюджетні кошти. Бізнес-партнери тих експосадовців, які вже отримали підозри від СБУ, залишаються улюбленцями місцевих чиновників.  

Три комунальні лікарні Херсонщини наприкінці січня підписали угоди на проведення ремонтів за гроші НСЗУ. Загальна вартість договорів склала майже 2 мільйони гривень. Редакція «Антикорупційного виміру» виявила, що підприємець, який заробить на цьому, є соратником відомого колаборанта Володимира Сальдо. Більш того, батько підприємця-підрядника багато років співпрацює з місцевою депутаткою зрадницею, яка під час окупації Херсону добровільно пішла на співпрацю з росією та допомагала фсб «відловлювати» українських активістів.

За даними порталу Prozorro, з 23 по 31 січня 2023 року три клінічні лікарні, що підпорядковуються Херсонській обласній раді, опублікували договори з ФОПом Комаровим Денисом Сергійовичем.

Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша відзвітувала про договір з капітального ремонту рентгенологічного відділення поліклініки №2, яка знаходиться в Херсоні на вулиці Тираспільська, 62. Коштуватиме капремонт майже 1,5 млн грн. 

Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня замовила у Дениса Комарова встановлення кисневої станції IDEAL IM-GO 300 SE та підключенням її до інженерних мереж медзакладу. Обійдуться ці роботи трохи більше ніж 136 тис. грн.

Херсонська обласна клінічна лікарня заплатить Комарову 335,7 тис. грн за аварійне відновлення даху будівлі «А» на території медзакладу в Херсоні на проспекті Ушакова, 67.

Ми звернули увагу, що 40-річного підприємця Дениса Комарова якось занадто полюбляють чиновники Херсонщини. Виявилося, що на минулих місцевих виборах у 2020 році цей чоловік балотувався до Херсонської міської ради по округу №4. При чому йшов він від партії ексмера Херсона «Блок Володимира Сальдо». Хоча Комаров так і не пройшов до ради, йому це не завадило в отриманні стабільних прибутків коштом бюджету.

Зауважимо, що Денис Комаров, як ФОП, отримував підряди від місцевих чиновників здавна.  Майже всі вони були неконкурентними, тобто угоди підписувались напряму без проведення торгів. Херсонська МКЛ ім. Карабелеша підписували з ним договори навіть в період окупації. Загалом з грудня 2016 року йому віддали 106 підрядів на 22,5 млн грн.

Однак це далеко не вся тендерна історія Дениса Комарова. Крім ФОПа він також є співзасновником херсонської компанії ТОВ «Будінвест-2018». Разом з ним цією фірмою володіє його родич Сергій Комаров, який вірогідно є батьком Дениса. Директором у фірмі раніше був Сергій Яськевич, а зараз нею керує Геннадій Хома. 

Через місяць після реєстрації у травні 2018 року, фірмі починає дуже таланити. До травня 2021 року херсонські чиновники стабільно укладають з «Будінвест-2018» угоди на ремонти, сума яких досягла майже 21,5 млн грн. В жодній з 54 закупівель у фірми не було конкурентів. 

А ще Сергій Комаров значиться директором і співвласником ТОВ «Херсонавтокомунсервис» (зареєстровано у 2016 році). З 2017 року і до початку війни ця компанія також заробляла на бюджеті, але в основному у сфері поводження зі сміттям та на спорудженнях вигрібних ям. Фірма отримала понад 200 невеличкі підряди на 10,6 млн грн.

Однак важливішим є те, що фірма Сергія Комарова фактично є клоном фірми ТОВ «Херсонавтокомунсервіс», зареєстрованої ще у 2000 році. Обидві пов’язані наявністю в «історичних даних» в досьє на аналітичній платформі YouControl особою, на ім’я Альона Дубровська. В обох також «засвітився» і Сергій Комаров.

Місцеві видання називають «Херсонавтокомунсервіс» монополістом, якого просуває міськрада. Крім того, журналісти зазначають, що фірма існує у зв’язці зі структурами депутатки Херсонської міської ради від «ОПЗЖ» Альони Ротової, яка до 2021 року контролювала міське сміттєзвалище. Це давало майже необмежені можливості для заробітків фірми на смітті. Сама ж «Херсонавтокомунсервіс» з 2000-х також керувала міським сміттєвим полігоном. 

Доречі, в червні СБУ повідомило про підозру у державній зраді Альоні Ротовій. Слідством було встановлено, що з перших днів повномасштабного вторгнення росії в Україну вона добровільно співпрацює з представниками фсб рф. Для них вона складала списки й передавала персональні дані місцевих українських активістів. Паралельно, завдяки співпраці з окупантами, продовжувала вести бізнес на території Херсону.

За даними аналітичної платформи YouControl, Комаров-старший також керує ТОВ «Хакс». Ця фірма також певний час отримувала прибутки з вивозу сміття. В березні 2021 року мерія Колихаєва розірвала договір з «Хакс». Новим оператора сміттєзвалища стало комунальне підприємство «Екополіс», яким керував ексдепутат Оппоблоківець Сергій Собчук. Але на монополію колаборантки Ротової це не вплинуло. Річ у тому, що вона разом з Собчуком є давніми партнерами. Собчук був директором «Укржилексплуатація», коли фірма належала доньці депутатки.  

Зв’язки Дмитра та Сергія Комарових з херсонськими колаборантами на цьому далеко не закінчуються. Однак немає сенсу перераховувати всі. Очевидно, що родина Комарових ще з 2000-х років була наближена до влади й освоювала бюджет. Однак тісний зв’язок сімейства з тими, хто без вагань зрадив Україну, зараз мав би стати приводом для уваги з боку правоохоронців, а не для підписання нових мільйонних контрактів. 

Більше публікацій Власні статтіБільше публікацій Власні статті »
Більше публікацій СтаттіБільше публікацій Статті »
Більше публікацій Херсонський вимірБільше публікацій Херсонський вимір »

Один коментар

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір