Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

На Одещині виявили масову видачу довідок про непридатність до служби за гроші

Національна поліція відзвітувала про припинення масштабної корупційної схеми з видачі військово-лікарськими комісіями довідок про непридатність до військової служби. Зʼясувалося, що співробітники Білгород-Дністровського військкомату в змові з членами військово-лікарської комісії та посередниками допомагали ухилянтам.

Днями в 10 областях України пройшли масові обшуки. Майже одночасно правоохоронці навідалися до 100 місць аби задокументувати злочинну схему службових осіб районних територіальних центрів комплектування. Слідчі дії проходили й в Одеській області.

Зокрема правоохоронці встановили, що службові особи Білгород-Дністровського РТЦК та СП, спільно з членами ВЛК та посередниками налагодили незаконну видачу довідок про визнання особи непридатною до військової служби за станом здоров’я. За певну суму призовникам допомагали із виключенням їх з військового обліку. Вартість «послуги» могла сягати до 10 тисяч доларів.

Для отримання довідок ухилянти протягом 1-2 днів ставали на облік в Білгород-Дністровському та нібито проходили там ВЛК. Правоохоронці виявили, що чоловіки навіть не прибували до міста в момент проходження комісії. Надалі отримані документи чоловіки використовували для виїзду за кордон.

Слідчі встановили, що для прикриття службовці Білгород-Дністровського військкомату знищили частину службових документів. Йдеться про особові справи, облікові картки та медичну документацію, які мали зберігати мінімум 5 років.

Обшуки не оминули і самих ухилянтів. Було вилучено 13 фейкових довідок ВЛК та 15 тимчасових посвідчень військовозобов’язаного. Співробітники ГУНП, СБУ та Офісу генпрокурора продовжують розслідування аби знайти всіх причетних до незаконного переправлення осіб через кордон України, та підроблення довідок.

Більше публікацій Новини правоохоронних органівБільше публікацій Новини правоохоронних органів »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір