Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Звільнили херсонського суддю, що лишився на окупованій території та отримує російську пенсію

Вища рада правосуддя 4 червня 2024 року ухвалила рішення про звільнення судді Херсонського окружного адміністративного суду, відрядженого до Одеського окружного адміністративного суду, Варняка Сергія Олександровича. Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» із посиланням на Вищу раду правосуддя.

Суддю звільнили на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України: у зв’язку із вчиненням істотного дисциплінарного проступку, грубого чи систематичного нехтування обов’язками, що є несумісним зі статусом судді або виявило його невідповідність займаній посаді (стаття 109 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»). 

Після 24 лютого 2022 року в умовах воєнного стану та окупації Херсонський окружний адміністративний суд призупинив роботу. Згодом справи передали до окружного адмінсуду в Одесі. У серпні 2022-го голова Верховного суду відрядив суддю Варняка здійснювати правосуддя до Одеського окружного адміністративного суду. 

Але на новому місці роботи Варняк так і не зʼявився, про що раніше повідомляв «Антикорупційний вимір». У вересні 2022-го Сергій Варняк написав керівнику апарату суду, що не може прибути, тому що доглядає матір похилого віку. Заяву про зарахування до штату Одеського окружного адміністративного суду Варняк не написав, судові справи на нього не розподіляли. З 31 серпня 2022-го суддівська винагорода Варянку не виплачується. Надалі звʼязок із ним втратили. 

Голова Херсонського окружного адміністративного на початку серпня 2022 року у телефонному режимі (за допомогою месенджерів) повідомив суддю Варняка про необхідність подати заяву про відрядження до іншого суду на власний вибір. Суддя Варняк написав заяву про відрядження до Одеського окружного адміністративного суду. Розпорядження про відрядження надіслали йому на месенджери WhatsApp та Viber. Повідомлення він переглянув, а отже був в курсі про відрядження для здійснення правосуддя до Одеського окружного адміністративного суду. Своє неприбуття до Одеського окружного адміністративного суду Варняк пояснив неможливістю вивезти хвору матір з окупованої території. 

Також «Антикорупційний вимір» повідомляв, що Варняк має дачний будинок на лівому березі Херсонщини, що наразі перебуває в окупації. Перевірка показала, що матір судді дійсно проживала в місті Олешки Херсонської області. Також відповідно до останньої декларації Сергія Варняка за 2020-й рік, у нього був будинок у Хорлах Херсонської області (також нині окупована територія).

Із сайту державного реєстру платників податків російської федерації вбачається, що Варняк використовує ідентифікаційний номер платника податків РФ, що може свідчити про набуття ним російського громадянства.

З вебсайту реєстру спадкових справ федеральної нотаріальної палати рф отримано інформацію, що мати судді померла. А із вебсайту «Судебные решения рф» видно, що суддя Варняк неодноразово звертався до окупаційних судів «республіки Крим».  

Зокрема, у рішення так званого Центрального районного суду міста Сімферополя Республіки Крим від 17 листопада 2023 року йдеться, що Варняк отримує пенсію за законодавством рф у розмірі 11 228 рублів (трохи більш як 5 тисяч гривень). Але він звернувся із позовом до відділення фонду пенсійного і соціального страхування рф з метою перерахунку розміру пенсії. Його позов частково задовольнили, зобов’язавши включити до страхового стажу Варняка також 12 років його роботи на посаді судді Херсонського окружного адміністративного суду. У порівнянні з пенсією, яку Варняк отримував в Україні, російська пенсія – це дійсно мало: у 2020 році він задекларував 107 213 гривень пенсії, а ще 1,3 мільйона гривень заробив на посаді судді. 

Відомо, що «Верховний суд республіки Крим» розглядає справу за позовом Варняка до Вищої кваліфікаційної колегії суддів російської федерації. Це може свідчити, що Варняк намагається отримати статус судді в росії.

Раніше мати судді також зверталася до кримських судів щодо своєї пенсії. У судовому рішенні написано, що в грудні 2022-го жінка стала громадянкою країни агресора.

Раніше, у 2018–2021 роках суддя Варняк два рази виїжджав до російської федерації та 9 разів перетинав адміністративну межу з тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим. Жодних пояснень з приводу цих подій Варняк не надав. 

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що суддя Варняк свідомо відмовився здійснювати правосуддя від імені України, не повернувся на підконтрольну Україні територію, визнає юрисдикцію судів та інших органів окупаційної влади, а отже, вчинив дії, які порочать звання судді та підривають авторитет правосуддя.

Читайте також: Попри війну: управління освіти на Миколаївщині роками надавало землю агропідприємству з російським засновником

Більше публікацій Війна з росієюБільше публікацій Війна з росією »
Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Херсонський вимірБільше публікацій Херсонський вимір »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір