Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Приховане майно посадовців та російське коріння підрядників: Антикорупційний огляд Одещини

Поки НАЗК знаходить багатомільйонні «неточності» в деклараціях посадовців, а правоохоронці розслідують розкрадання на ремонтах, журналісти «Антикорупційного виміру» з’ясували, що чиновники досі купують послуги зв’язку у фірми з російськими зв’язками. Ба більше, такі послуги купують для військових частин. 

Невмирущий зв’язківець. Ще у 2016 році в офіси компанії, що надає мобільний зв’язок, «Інтертелеком» завітали представники Служби безпеки України (СБУ) з обшуком. Розслідували справу про державну зраду. Та попри проведення обшуків, кримінальну справу, вилучення техніки й документів, а також наявність у складі засновників громадян з рф, компанія продовжила працювати на українському ринку. Ба більше, станом на зараз за бюджетні кошти «Інтертелеком» продає свої послуги мобільного зв’язку та інтернету, зокрема військовим. Деталі в розслідуванні редакції. 

Заворушилися. Після того, як вийшло розслідування «Антикорупційного виміру» про відсутність укриття в ліцеї на Одещині, за яке вже заплатили 5,8 млн грн, підрядник отримав дозвіл на проведення капітального ремонту. 

Приховав майна на 36 мільйонів. Іванівський районний суд Одеської області визнав винним депутата Коноплянської сільської ради Петра Миронця у внесенні недостовірних відомостей до декларації. Йому призначили покарання у вигляді 150 годин громадських робіт і заборонили обіймати посади в органах місцевого самоврядування протягом одного року.

Незаконне збагачення. Національне агентство з питань запобігання корупції завершило повну перевірку декларації за 2023 рік, яку подав ексзаступник Генерального прокурора Дмитро Вербицький. Висновки перевірки свідчать про наявність ознак незаконного збагачення та внесення недостовірних даних до декларації. НАЗК встановило, що посадовець набув у власність активи на понад 30 мільйонів гривень із джерел, що не мають належного фінансового підтвердження. 

Посадовицю виправдали. Суд ухвалив виправдувальний вирок у справі заступниці директора з економічних питань КНП «Дитяча міська поліклініка № 6» Одеської міськради, яку обвинувачували у службовій недбалості з тяжкими наслідками. Йшлося про завищення вартості закупівель спеціального дитячого харчування та витратних медичних матеріалів на загальну суму понад 462 тисячі гривень.

Фальсифікація даних. Слідчий суддя Чорноморського міського суду задовольнив клопотання прокурора щодо надання тимчасового доступу до документів компанії-підрядника, яка брала участь у державних тендерах. Йдеться про закупівлі на понад 22 мільйони гривень, оголошенні Адміністрацією Чорноморського морського порту, у яких слідчі вбачають фальсифікації. 

Більше з Одеський вимірБільше записів у Одеський вимір »
Більше з Щотижневий огляд новинБільше записів у Щотижневий огляд новин »
Антикорупційний вимір