Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Зайве майно у посадовців та угоди з депутатськими фірмами: Антикорупційний огляд тижня на Одещині

Протягом минулого тижня на Одещині у посадовців знаходили та вилучали «зайве» майно, депутатські фірми отримували мільйонні підряди та потрапляли в поле зору АМКУ через змови, правоохоронці затримували хабарників, суди виносили вироки. Про все це детально читайте в матеріалах «Антикорупційного виміру». 

Молочка від депутатської родини. Відділ освіти Ізмаїльської міської ради закуповує молочну продукцію для шкіл та садочків на понад 5,37 млн грн. Угоди уклали з фірмою, яка належить дружині депутата Одеської обласної ради Ігоря Капітана. Всі 4 закупівлі проведені як «Запит (ціни) пропозиції». У всіх чотирьох випадках фірма родини депутата єдина подала пропозицію, конкурентів не було.  

Необґрунтовані активи. НАЗК провело повну перевірку декларації заступника директора департаменту ЖКГ Одеської міської ради Артема Захарова. В результаті виявилось, що чиновник вказав недостовірні відомості на понад 6 млн грн. Раніше «Антикорупційний вимір» звертався до агентства, бо виявив, що в його декларації за 2023 рік зʼявилися нові автомобілі, грошей на які не могло вистачити.

АМКУ цікавиться депутатськими фірмами. Антимонопольний комітет почав розгляд справи щодо можливої змови двох товариств з обмеженою відповідальністю ТОВ «ОДЕСПРОМПАК» та ТОВ «ОДЄТЕКС» під час їхньої спільної участі в торгах. Ці фірми пов’язані з депутатом Одеської міської ради Віктором Наумчаком. 

Затримання на хабарі. Старшому державному виконавцю Держвиконавчої служби в Одесі повідомили про підозру у вимаганні хабаря за зняття арешту з рахунків боржника. Він підозрюється в вимаганні 50 тисяч гривень у боржника в обмін на зняття арешту з його банківських рахунків. Арешт на рахунки наклали в межах виконавчого провадження через стягнення аліментів на утримання дитини.

Автівка міграційника. Суд стягнув у дохід держави вартість автівки одеського міграційника. У Вищому антикорупційному суді задовольнили позов Спеціалізованої антикорупційної прокуратури щодо цивільної конфіскації майна посадовця ДМС на Одещині Андрія Морару. Йдеться про автівку його матері за 5,64 мільйона гривень. Офіційних доходів або збережень на таку покупку родина не мала. 

«Зайві» гроші працівника ТЦК. НАЗК перевірило декларацію заступника начальника Київського районного ТЦК в Одесі Юрія Цимбала за 2023 рік. У посадовця знайшли неточні відомості на 742 тисячі гривень та ознаки необґрунтованих активів на 1,4 мільйона гривень. 

Переплата на укритті. На Одещині фірма «Алан-Лтд» на замовлення Визирської сільради збирається будувати укриття для дитячого садочку за 75 мільйонів гривень. У кошторисі підрядника журналісти знайшли завищення вартості деяких матеріалів на загальну суму у понад 8 мільйонів гривень. 

Розірвання угоди. В Одесі розірвали угоду з підрядником, який мав реконструювати пошкоджений після російських обстрілів будинок. БЕБ виявило, що підприємство не мало достатню кількість техніки та кваліфікованих працівників для виконання таких робіт. 

Затягнута справа. Щодо судді Комінтернівського райсуду Одещини Віталія Барвенка відкрили дисциплінарну справу. До Вищої ради правосуддя поскаржився потерпілий у кримінальному провадженні, яке перебувало на розгляді Барвенка з 2015 року. Заявник стверджує, що суддя затягнув строки у справі, через що її закрили. Сам суддя пояснює це своїм надмірним навантаженням. 

Посадовиця програла апеляцію. Світлану Анчеєву, колишню виконувачку обов’язків начальника юридичного відділу апарату Овідіопольської районної державної адміністрації, що на Одещині, визнали винною у зловживаннях. Збитки, яких зазнала держава внаслідок цих дій, оцінили у 20,9 мільйона гривень. Рішення першої інстанції залишили без змін після розгляду Апеляційною палатою ВАКСу.

Більше з Одеський вимірБільше записів у Одеський вимір »
Більше з Щотижневий огляд новинБільше записів у Щотижневий огляд новин »
Антикорупційний вимір