Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Сільський голова Визирки чотири роки таємно здавав в оренду сміттєзвалище

В Одеській прокуратурі відзвітували, що повернули у власність сільради земельну ділянку під сміттєзвалищем. Як повідомляє журналістка видання «Антикорупційний вимір», в позові прокуратури було вказано, що чиновники сільради передали в користування землю на 1 рік, а потім таємно (незаконно) подовжували договір з підприємцем. Крім того, наша редакція виявила кримінальну справу, що може стосуватися вказаної схеми. 

Мова, судячи з матеріалів справи, йде про ділянку площею 8,5 га та вартістю 50 мільйонів гривень розташовану в селі Степанівка Лиманського району. В січні 2018 року колишня Першотравнева сільська рада (нині Визирська) ухвалила рішення про передачу цієї землі в тимчасове користування компанії ПП «Град-Сервіс» на 1 рік. Фірма використовувала її в якості сміттєзвалище та сплачувала за це по 7000 гривень на місяць. Надалі сільска рада щорічно подовжувала договір користування, хоча насправді це вже мав бути договір оренди з повноцінною оплатою. 

З матеріалів позову відомо, що ділянка під сміттєзвалищем знаходилась за межами населеного пункту та не була попередньо зареєстрована в кадастрі як комунальна власність. Тобто вона передавалась і використовувалась без відповідних документів і оціночної вартості оренди.

Прокуратура встановила, що додаткові угоди про подальше користування одноособово підписував сільський голова, хоча за законом він не мав права цього робити. Рішення про це мали ухвалювати депутати Визирської сільської ради на сесії.

Також відомо, що в документах чиновники зазначили, що за 7000 гривень в місяць передається не земля, а неіснуюча інженерна споруда. Прокурори зазначали на суді, що це було зроблено з метою приховування незаконного договору оренди. Тобто компанія «Град-Сервіс» взагалі не сплачувала оренду за 8,6 га землі впродовж цих 4 років. 

Коли відбувалися вказані події, незмінним головою Першотравневої сільради з 2010 року був Валерій Стоілакі. З 2019 року він очолює вже Визирську сільську раду.

Валерій Стоілакі

Всі ці факти мали б розцінюватися правоохоронцями як зловживання з боку сільського голови та завдання збитків громаді. Здається очевидним, що для умисного порушення закону у посадових осіб мали б бути корисливі мотиви. Однак жодних згадок про корупційну складову та кримінальні справи стосовно учасників схеми в офіційному повідомленні Одеської прокуратури немає. 

Проте, в судовому реєстрі знайдено інформацію про кримінальне провадження №42021162330000021 від 19.08.2021, де потерпілою є Визирська ОТГ. Підозрюваному інкримінують службове підроблення та привласнення, розтрату або заволодіння майном громади. Хто є підозрюваним, наразі невідомо. Дуже схоже, що стосується ця справа вищезгаданої земельної ділянки. Але у суді сільський голова Валерій Стоілакі буде представником потерпілого, тобто громади. 

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини. Обласний вимірБільше публікацій Новини. Обласний вимір »

3 коментарі

  1. […] Сільський голова Визирки чотири роки таємно здавав в о…Автор: Катерина МаденсВ Одеській прокуратурі відзвітували, що повернули у власність сільради земельну ділянку під сміттєзвалищем. Як повідомляє журналістка видання «Антикорупційний вимір», в позові прокуратури було вказано, що… […]

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір