Чиновники Управління інженерного захисту Одеської міської ради віддали підряд своєму колишньому начальнику Вадиму Андрусишину. Сталося це не в перше. За інформацією «Антикорупційного виміру» ексчиновник та його сусіди по офісу вже отримали підрядів більше ніж на 8,9 мільйона гривень.
За даними порталу Prozorro, 11 жовтня Управління інженерного захисту оголосило закупівлю послуг з капремонту катакомб під житловим будинком на Слєпньова, 4. Єдиним учасником торгів була фірма «Спеціалізоване гірнично-будівельне підприємство «Одесгірбуд Плюс», яка запропонувала свої послуги за 804 153 гривень.
В серпні мерія замовляла у цієї фірми проєкт капремонту за 49 200 гривень.
Компанія «Одесгірбуд Плюс», за даними аналітичної платформи “YouControl”, належить колишньому начальнику Управління інженерного захисту Вадиму Андрусишину та його родичці Аліні Андрусишиній.
![](https://anticorruption-vymir.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/Андрусишин.png)
Фірму було засновано в кінці січня 2020 року. Вже через кілька місяців після створення фірма почала отримувати контракти від підпорядкованих мерії замовників. А за весь час існування фірми чиновники допомогли своєму ексначальнику отримати підряди більш ніж на 9,3 мільйона гривень з бюджету міста. Усі договори укладені без конкурентних процедур закупівлі.
![](https://anticorruption-vymir.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/біпрозорро-1-1024x359.png)
Вадима Андрусишина було призначено на посаду виконуючого обов’язки начальника Управління інженерного захисту та розвитку узбережжя в серпні 2011 року. Займав цю посаду він до вересня 2016 року. Посада його вважається дуже «хлібною» — саме це управління укладало договори оренди пляжів та схилів, а також стежило за їхнім утриманням.
Загалом, в Одеській мерії Андрусишин працював ще з 90-х років. Під час першої каденції мера Едуарда Гурвіца був головним інженером Управління капітального будівництва. З середини 2000-их і до 2011 року Андрусишин був директором комунального підприємства «Проходчік», яке у 2012-2014 році розвалилося і потонуло в боргах. Колись це підприємство вважалося успішним та прибутковим, бо без нього не обходилось жодне будівництво в місті. Його було створено саме для пошуку й утримання катакомб та різноманітних підземних пустот, якими відома Одеса.
Ми звернули увагу, що в офісі №Е-10 на Балківській, 120/2, де зареєстровано компанію Андрусишина, значиться ще одна фірма з підозріло схожою назвою «Спеціалізоване гірнично-будівельне підприємство «Одесгірбуд». Нею володіють Сергій Горобенко та Валентина Калініна.
![](https://anticorruption-vymir.com.ua/wp-content/uploads/2022/10/Офіс.png)
У 2016-2019 роках, якраз коли Андрусишин перейшов працювати у приватний сектор, ця фірма-сусідка отримувала підряди від Управління інженерного захисту, уникаючи конкуренції. Всього чиновники підписали з цією фірмою 28 договорів на 7,4 мільйона гривень. Ще кілька договорів було з одеськими ЖКСами. Цікаво, що на порталі Prozorro неможливо переглянути жоден з договорів, укладений між «Одесгірбуд» та мерією, бо всі вони завантажені на сайт пошкодженими.
Фірма-сусідка, що має схожу назву з фірмою Андрусишина, отримала останній підряд наприкінці 2019 року, тобто приблизно за півтора місяця до появи компанії колишнього керівника управління.
Коментування заборонено.