Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Одеські чиновники під виглядом забезпечення потреб оборони уникали конкуренції в закупівлях

Південний офіс Держаудитслужби з’ясував, що чиновники КУ “СМЕП” під виглядом забезпечення потреб оборони уникали конкуренції  при проведенні закупівель. Як розповіли в пресслужбі відомства, порушення виявили під час перевірки закупівель комунальної установи «Спеціалізований монтажно-експлуатаційний підрозділ» Одеської міської ради за квітень – червень 2022 року.

Аудитори перевірили 8 договорів про закупівлю та їх виконання на загальну суму 10,9 млн грн. Було встановлено, що вартість виконаних послуг завищувалася при проведенні робіт з нанесення розмітки. Вцілому вартість таких робіт завищили на суму 626 тисяч гривень. Також виявили факти укладання договорів на закупівлю товарів та послуг без проведення визначених Законом процедур закупівель загальною ціною договорів на суму понад 10 млн грн.

“Виявлено, що 7 з 8 договорів були укладені без застосування конкурентних процедур закупівель, обґрунтовуючи це тим, що вони необхідні для забезпечення потреб оборони під час дії правового режиму воєнного стану (закупівлі з позначкою «Українська Визвольна Війна»). Однак документи на проведення закупівель не містять обґрунтування нагальної потреби у здійсненні закупівлі для забезпечення потреб оборони, як це зазначено у відповідному рішенні виконавчого комітету Одеської міської ради”, — йдеться в повідомленні. 

Крім того, відповідно до Міської цільової програми «Безпека дорожнього руху в місті Одесі на 2020-2022 роки» придбання цих товарів та послуг було плановим на 2022 рік для здійснення діяльності КУ «СМЕП» у звичайному порядку, а не нагальною потребою для забезпечення оборони.

Про відсутність нагальної потреби свідчить і те, що на момент перевірки придбані матеріали на загальну суму майже у 2 млн грн перебували на складі понад три місяці без використання.

Зазначається, що КУ «СМЕП» мала часову можливість для застосування процедур закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», натомість безпідставно скористалася спрощеними можливостями постанови КМУ від 28 лютого 2022 р. № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану». 

Про результати поінформовано Одеську міську раду. Матеріали перевірки спрямовано до правоохоронних органів.

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини закупівельБільше публікацій Новини закупівель »

Один коментар

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір