Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Одесі керівники медзакладу видали собі премії та забули розпакувати обладнання для боротьби з COVID-19

Керівництво КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» понавидавало собі премій на мільйони гривень. Натомість медперсоналу, який надає медичну допомогу хворим на туберкульоз і працюють із живими збудниками туберкульозу, не доплатили 4,4 млн грн установленої законодавством необхідної допомоги на оздоровлення під час відпустки. 

Про це повідомляють у Південному офісі Держаудитслужби, фахівці якого провели ревізією окремих питань фінансово-господарської діяльності Комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради». Аналізували період з 01 березня 2018 року по 01 вересня 2022 року.

Зазначається, що були встановлені фінансові порушення на суму 63 млн грн, зокрема тих, що призвели до втрат, на суму 29,1 млн грн. 

“Слід зазначити, що керівництво Центру на свій розсуд розпоряджалося державними коштами, які призначалися на оплату праці медиків. Наприклад, лише керівному складу Центру безпідставно виплатили так звані «ковідні» доплати у розмірах 200–300 % заробітної плати на суму 3,9 млн грн. Загалом незаконно виплачено різних доплат та премій у розмірі 9,7 млн грн”, – йдеться в повідомленні. 

Також фахівці Держаудитслужби з’ясували, що невжиття достатніх заходів щодо використання протитуберкульозного препарату «капреоміцин» у межах строку придатності призвело до завдання збитків державному бюджету на загальну суму 4,6 млн грн. 

Простими словами це означає, що тоді як в інших регіонах не вистачало життєво необхідних ліків, вони зберігалися на складі в Одесі без використання, поки не сплинув термін придатності.

“Придбане на 29,4 млн грн Центром медичне устаткування для боротьби з COVID-19 не було введено в експлуатацію і перебуває на зберіганні в заводській упаковці. На складі під час ревізії виявлено обладнання, яке має російське походження”, – розповіли в Держаудитслужбі. 

Частина обладнання клініко-діагностичної лабораторії, яку також передали в пік епідемії на відповідальне зберігання, взагалі десь зникла. Усього «зникло» різного обладнання на суму 1,1 млн грн. Коли це сталося, начебто ніхто не знає.

Встановлено також, що керівництвом Центру у 2021 році зайво витрачено 2,3 млн грн на оплату харчових продуктів. Однак цих продуктів насправді не отримували. Продукти закупалися й передавалися на відповідальне зберігання. І серед продуктів, які відправлені на «відповідальне зберігання», – хліб та молочні вироби з обмеженим терміном придатності. 

Завдяки втручанню ревізорів наразі повернуто до бюджету 1,6 млн грн.

Станом на зараз за допущені порушення фінансової дисципліни на 4 посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 КУпАП, та за ст. 164-14 КУпАП – 2 протоколи про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про публічні закупівлі.

Ба більше, матеріали ревізії передано до УСБУ в Одеській області.

Про результати ревізії поінформовано Департамент охорони здоров’я Одеської обласної адміністрації.

Більше публікацій Новини правоохоронних органівБільше публікацій Новини правоохоронних органів »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір