Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Одесі чиновники «подарували» підряд на 21 млн фірмі, з якою попалися на розпилі бюджету

Управління капітального будівництва Одеської міської ради уклало договір на більш ніж 21 млн грн на капітальний ремонт будівлі дитячого садка №19. Підрядником взяли компанію ТОВ «ПБК «Укрінвестбуд», яка несподівано вийшла з тіні після того, як поліція звинуватила її та чиновників УКБ в розпилі грошей на ремонті дитячої стоматології в Одесі. 

Згідно з даними на порталі публічних закупівель Prozorro, 30 листопада чиновники УКБ уклали договір по капремонту будівлі «А» ОДНЗ “Ясла-садок” №19 з впровадженням енергозберігаючих технологій. Дошкільний заклад розташований за адресою вул. Мечникова, 2а. Переможцем на торгах без конкурентів стала фірма «Проектно-будівельна компанія «Укрінвестбуд», яка отримає за роботи 21 млн грн. Ремонт мають завершити до кінця 2023 року.

УКБ вчергове використало так звані «відкриті» торги з особливостями, які під час війни дозволяють їм укладати угоди на великі суми з ким заманеться, замість пошуку найвигіднішої пропозиції. 

На сайті аналітичної платформи YouControl значиться, що ПБК «Укрінвестбуд» зареєстровано в березні 2018 року Оленою Таташановою та Іллею Махно. Обидва засновники варті окремої уваги через кількість сумнівних фірм, які вони собі реєструють. Зараз власником і одночасно директором фірми виступає Костянтин Конюшок. Офіційно компанія працює на вулиці Комітетській, 14. 

Всього лише через 5 місяців після створення, фірма почала непогано заробляти на бюджеті Одеси. Цікаво, що за роки свого існування фірмі вдалося «причарувати» лише Управління капітального будівництва ОМР. Жодних інших замовників у неї не було.

За майже 5 років керівництво УКБ уклало з «Укрінвестбуд» вже 8 угод загальною вартістю майже 80 млн грн. Цікаво, як фірма пана Конюшка впоралася з такими шаленими об’ємами, адже станом на січень 2022 року, окрім директора, в ній було лише 4 співробітники. Серед них лише головний енергетик Андрій Корнієнко працював на повну ставку. 

В судовому реєстрі містяться матеріали кримінальної справи № 12019160000001055 відкритої у листопаді 2019 року за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення та розтрата бюджетних коштів). Вона стосується службових осіб УКБ та ПБК «Укрінвестбуд». Слідчі Одеської поліції вважають, що чиновники мерії використали схему з повторним списанням грошей на роботи, які вже давно були виконані та оплачені. Мова йде про капремонт дитячого відділення «Стоматологічної поліклініки №1» на Дегтярній, 17. Спочатку фірма Костянтина Конюшка отримала підряд на 6,99 млн грн, а вже після завершення ремонту УКБ несподівано додав 3,4 млн грн. Детально про цю справу читайте в розслідуванні, опублікованому в лютому 2020 року

Правоохоронці знайшли в документах обох закупівель «дублікати робіт», за які було сплачено двічі.

Цікаво, що в лютому 2022 року для участі в торгах Конюшок подав довідку про відсутність кримінальних проваджень відносно нього та фірми.

Тендерний комітат УКБ, вочевидь, вирішив, що їхня мета отримати довідку, а не перевіряти її справжність. Тим більше, що про кримінальну справу, яка стосувалася УКБ, їм дуже важко було б не знати. 

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »

Один коментар

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір