Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Фірму депутата Одеської облради, що будувала дитсадочок та амбулаторії, підозрюють в привласненні коштів

Поліція підозрює фірму, з якою чиновники уклали 85 договорів на понад 220 мільйонів гривень, в привласненні бюджетних коштів. Наразі слідчі запросили у суду дозволи на отримання доступу до речей та документів. Суд клопотання правоохоронців задовольнив. 

Згідно з даними судової ухвали, досліджуються факти можливого привласнення бюджетних коштів під час виконання капітальних ремонтів об`єктів соціальної інфраструктури декількох територіальних громад Одеської області. Мова йде про ремонти, зроблені протягом 2016-2022 років та 2017-2021 років.

Слідчі підозрюють, що отримані від замовників кошти фірма виводила на рахунки пов’язаних компаній, підприємців та благодійного фонду. Наразі розглядається ймовірність привласнення коштів при виконанні робіт за цілою низкою договорів. Правоохоронців цікавить: 

  • будівництво дитячого садку в с. Латівка;
  • капітальний ремонт вулиць — встановлення систем зовнішнього освітлення (інформація про об’єкт прихована); 
  • капітальний ремонт вулиць встановлення зовнішнього освітлення (інформація про об’єкт прихована); 
  • капітальний ремонт ставка у с. Великої області; 
  • розчистка русла річки Чага та захист від підтоплення; 
  • будівництво сільських амбулаторій. 

Фірму, щодо якої ведеться розслідування, не важко ідентифікувати, знаючи, що вона виконувала будівництво дитячого садку в с. Латівка. Мова йде про ТОВ «Укрмежбуд». За адресою реєстрації цієї фірми зареєстрований і благодійний фонд, про який, ймовірно, і йдеться в судовій ухвалі. Це БФ «Фонд Миколи Дерев’янка». 

Микола Дерев’янко — колишній директор ТОВ «Укрмежбуд» (раніше мало назву «Коланд»), у жовтні 2015 року був обраний депутатом Одеської облради сьомого скликання. Член фракції «Блок Петра Порошенка «Солідарність». А у жовтні 2020 року обраний депутатом Одеської обласної ради від партії «Європейська Солідарність».

Зараз керівником фірми «Укрмежбуд», за даними аналітичної платформи  YouControl, є Володимир Герасимчук. Він же значиться і власником фірми. Однак Микола Дерев’янко та його дружина Леся Дерев’янко значаться в документах, що надавалися замовникам на порталі Прозорро, як працівники фірми.  

Цікаво, що роботи, які виконувала фірма «Укрмежбуд» записав собі у заслуги благодійний фонд нардепа Пресмана. Як повідомляв рух «Чесно», у звіті благодійного фонду за 2017 рік є будівництво дитячого садочку в с. Латівка і капремонт будівлі Красносільської ЗОШ I – III ступенів Красносільської сільради Лиманського району. 

Ці ремонти проводилися за субвенційні кошти з державного бюджету, а також бюджетні кошти місцевих бюджетів. ТОВ «Укрмежбуд» виграло тендери на ці ремонти, запропонувавши найнижчу ціну. Однак пізніше Кабмін виділяв додаткові кошти на будівництво дитсадка та на реконструкцію школи, тож вийшло набагато дорожче, ніж планували витратити відпочатку.   

За даними публічного модуля аналітики BI Prozorro, з ТОВ «Укрмежбуд» укладено 85 договорів на загальну суму у 220 578 172 гривні. 

У тому, як працює фірма з об’єктами соціальної інфраструктури можна помітити певну закономірність. 

Так, наприклад, у 2017 році фірма виграла торги на ремонт Красносільської ЗОШ за майже 41 мільйон гривень, запропонувавши ціну, нижчу ніж у конкурента. Однак, вже у 2018 році знадобилися додаткові роботи на 20 мільйонів. А у 2020 році капітально відремонтованій школі знову знадобився капітальний ремонт. Цього разу на 7,4 мільйона гривень. І купувати ці роботи довелося у того самого підрядника, бо двічі оголошували відкриті торги, та ніхто більше не зголосився. 

Дуже схожа ситуація склалася з уже згаданим дитсадком в селі Латівка. У 2017 році його будівництво замовили за 20 мільйонів, а у 2018 фірмі, яка запропонувала найнижчу ціну на торгах несподівано знадобилося ще майже 10 мільйонів

Виконати капітальний ремонт адміністративної будівлі для надання послуг соціального та адміністративного характеру в селі Виноградівка Арцизького району фірма зголосилася за суму у понад 11 мільйонів гривень. А вже через пів року їй несподівано знадобилося для виконання цих робіт ще майже 5,6 мільйона гривень. 

З договорами, укладеними за переговорною процедурою теж можна помітити цікаві збіги. Наприклад, у листопаді 2017 року фірма зголосилася здійснити капітальний ремонт школи в селі Новоборисівка за майже 300 тисяч гривень. Договір, до речі, чиновники не опублікували. А вже за 10 днів майже за ту ж суму, що коштував капремонт школи «Укрмежбуд» зобов’язався відремонтувати хол цієї школи. Публікація договору цього разу здалася чиновникам зайвою. 

Ремонт Цебриківської ЗОШ Великомихайлівського району у 2017 році чомусь проводили за двома договорами, укладеними за переговорною процедурою на майже однакові суми —  293 403 та 299 238 гривень. Договори теж не опубліковані. 

Наразі суд задовольнив клопотання слідчого про доступ до даних, якими володіють оператори мобільного зв’язку, до ​​відкритих та закритих банківських рахунків, до даних щодо IP-адрес, з яких надавалась податкова звітність, до інформації щодо рахунків благодійного фонду, даних про ІР-адреси, з яких здійснювався вхід до систем інтернет-банкінгу благодійного фонду, відомостей про наявність арештів та інших обтяжень банківського рахунку благодійного фонду та деяких інших даних. 

Більше публікацій Власні статтіБільше публікацій Власні статті »
Більше публікацій СтаттіБільше публікацій Статті »

5 коментарів

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір