Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Суд, а не ЗСУ: Попри численні мітинги Одеська мерія уклала угоду про ремонт суду за 106 мільйонів

Одеська мерія уклала угоду на 106 мільйонів гривень з приватним акціонерним товариством «Ремонтно-будівельна дільниця «Одесголовпостач». Тепер до 31 грудня 2024 року підприємство має відремонтувати будівлю Київського райсуду Одеси. Таке рішення ухвалили попри щоденні мітинги волонтерів та пересічних одеситів проти недоцільного використання коштів під час війни. 

6 вересня Управління капітального будівництва Одеської міської ради підписало відповідну угоду про ремонтні роботи. Як повідомляє видання «Інтент», на цей тендер подала свою пропозицію лише одна компанія «Ремонтно-будівельна дільниця «Одесголовпостач». Очікувана вартість ремонту склала 106 мільйонів 245 тисяч гривень.

За даними аналітичної платформи YouControl, власником та керівником «Одесголовпостач» є одна людина – Олександр Фрідман. У 2021 році компанія фігурувала у матеріалі Центру публічних розслідувань, як один з основних отримувачів дорожніх підрядів від Управління дорожнього господарства (УДГ) Одеської міської ради.

Також за даними YouControl, до 3 кварталу 2021 року серед власників ще значилося ім’я Сергія Чаплика, якого ЗМІ пов’язували у 2016 році із компанією ПрАТ «Енерго-будівельна компанія «Союз», що тривалий час оперувала у сфері будівництва електромереж та електричних підстанцій у російській федерації та була зареєстрована в москві у 2007 році.

Рішення про виділення коштів на першочергові роботи в будівлі суду депутати ухвалили ще 25 серпня під час сесії міськради. Тоді ця сума складала 10 мільйонів гривень. Це рішення обурило одеситів. 

Починаючи з 28 серпня волонтери та містяни щодня приходять до будівлі мерії з гаслами «ЗСУ, а не суд», закликаючи міську владу виділити кошти для потреб армії, замість ремонтів тих чи інших будівель. Мітинги організовує одеська волонтерка Катерина Ножевникова, очільниця відомого благодійного фонду «Корпорація Монстрів». Рекордна кількість людей біля мерії зібралась 2 вересня, який вважається Днем міста Одеса. Серед тих, хто приходить мітингувати – і матері військовослужбовців, які боронять нашу державу на передовій. Та попри це, мерія все ж уклала скандальний договір. 

Фото: Катерина Ножевникова

Волонтерка Катерина Ножевникова анонсувала черговий мітинг на 9 вересня біля будівлі міськради: «Будуйте свої суди та саджайте ялинки після війни, написала вона у соцмережі Facebook».

Очільниця «Корпорації Монстрів» також натякнула, що чиновники мстяться військовим, які вийшли з відкритими обличчями на акції протесту. 

«Телефонувати в бригади та військовим, які встали поруч з нами з відкритими обличчями та влаштовувати їм перевірки та «дознання» це дно. Не робить того. Все це все одно «вилазить» на поверхню», – написала волонтерка.  

Читайте також: Skoda за 1,6 мільйона від брата Кауфмана: Ізмаїльський морпорт провів тендер з однією фірмою-учасницею.

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Одеський вимірБільше публікацій Одеський вимір »

6 коментарів

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір