Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Активісти перевірили слова Труханова про виділення сотень мільйонів на оборону

Одеський міський голова Геннадій Труханов заявив, що Одеса зі свого бюджету вже виділила 897 мільйонів гривень на Сили оборони України. Громадська організація «Зелений лист» перевірила слова Труханова і виявила, що наразі підтверджень заяв скандального мера немає. 

«Антикорупційний вимір» наводить матеріал колег повністю. Від редакції зауважимо «диявол ховається в деталях». Тобто, Геннадій Труханов не казав, що 897 мільйонів гривень виділені на ЗСУ. «Сили оборони», про які він сказав, це дуже різні структури. І заходи, які профінансовані містом, можуть стосуватися захисту країни, м’яко кажучи, опосередковано.

Ось що з’ясували в ГО «Зелений лист»:

31 серпня на сторінці очільника міста з’явилася інформація, що місто вже виділило 897 мільйонів гривень на Сили оборони України. Кошти виділялися, мовляв, у рамках двох міських цільових програм.

Довіряй, але перевіряй!

Спробуємо розібратися, звідки взялася ця цифра і що це за міські програми. Аналіз міських програм за змістом дозволяє припустити, що мова йшла за наступні:

1.Міська цільова програма сприяння розвитку підрозділів територіальної
оборони та добровольчих формувань територіальної громади міста Одеси на
2022 – 2025 роки

2.Міська цільова програма “Безпечне місто Одеса” на 2020 ‒ 2024 роки.

Звернемо увагу, що вказані програми на офіційному сайті міста відсутні. Але, знаходимо їх за рішеннями про внесення змін під час повномасштабного вторгнення. По першій міській програмі усі видатки йдуть за кодом програмної класифікації видатків 8240 «Заходи та роботи з територіальної оборони». Надалі будемо використовувати показники видатків по цьому коду. У 2022 році вказані видатки були по дев’яти головних розпорядниках коштів, у 2023 по шести.

По другій програмі видатки йдуть по трьох кодах програмної класифікації видатків по головному розпоряднику «Департамент муніципальної безпеки Одеської міської ради»:

1. 8120 Заходи з організації рятування на водах.
2. 8230 Інші заходи громадського порядку та безпеки.
3. 9800 Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на
виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів.


Як не важко здогадатися – код 8120 не має видатків на Сили оборони України. Є також сумнів, що ці видатки є за кодом 8230, тим більше, що у 2022 році за цим кодом за міською програмою передбачалося фінансування у розмірі 10,6 мільйона гривень, у 2023 – 11 мільйонів гривень. Залишається лише код 9800. Зведемо показники по вказаних кодах у таблицю, використовуючи данні як державної системи openbudget.gov.ua, так і показників зміни рішень про
бюджет міста, які відбувалися двічі протягом серпня, у тисячах гривень:

Бачимо, що разом за 2022 рік та сім місяців 2023 року фактично було проведено видатків на Сили оборони України на 380 млн грн. Чи були проведені видатки у серпні, як стверджує очільник міста ще на суму 517 мільйонів гривень, або він щось переплутав, ми зможемо дізнатися не раніше 25 вересня. Саме цього числа будуть готові звіти Казначейства про виконання місцевих бюджетів за січень-серпень 2023 року.

Читайте також:

Суд, а не ЗСУ: Попри численні мітинги Одеська мерія уклала угоду про ремонт суду за 106 мільйонів

Одеська мерія хоче одягти “муніципалів” набагато дорожче, ніж бійців ЗСУ

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Одеський вимірБільше публікацій Одеський вимір »

Один коментар

  1. […] Активісти перевірили слова Труханова про виділення со…Одеський міський голова Геннадій Труханов заявив, що Одеса зі свого бюджету вже виділила 897 мільйонів гривень на Сили оборони України. Громадська організація «Зелений лист» перевірила … Read more […]

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір