Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Ремонт водогону у Миколаєві: учасників торгів, які пропонують низькі ціни, дискримінують – ЗМІ

12 вересня, відбулися аукціони на 12 закупівлях з реконструкції водогону у Миколаєві загальною вартістю понад мільярд гривень. За шість днів до цього чиновники Миколаївської ОВА змінили вимоги до потенційних учасників тендерів. Ці зміни ставлять під питання участь компаній, які могли б помітно зменшити вартість контрактів.  

За інформацією Nikcenter, аукціони в усіх тендерах відбулися 12 вересня. Попри привабливі суми підрядів, у торгах взяли участь лише по 2-3 компанії на кожному тендері. Найбільше пропозицій подали київське ТОВ «ПРОМІН БУД СЕРВІС», одеське ТОВ «Одесаспеценерго» та миколаївський  «Миколаївміськбуд». До боротьби долучилися також миколаївські підрядники «ВіК технології» та ВКФ «Газводмонтаж».

Майже всі учасники запропонували ціни, що мало відрізняються від очікуваної. Цьому знайшлося пояснення у тендерній документації закупівлі. Приймання заявок від компаній, що хотіли взяти участь у найбільшому інвестпроєкті міста, тривало до 11 вересня. Однак 6 вересня фахівці департаменту внесли зміни до тендерної документації на всіх 12 закупівлях. 

Відтак учасник, пропозиція якого складатиме 92% або менше від очікуваної вартості, зобов’язаний надати низку документів, які підтверджують вартість, якість та наявність всіх матеріальних ресурсів. Йдеться про кілька десятків будматеріалів та виробів. Цей пакет документів підприємства мали б підготувати за неповні чотири доби. 

Для тих учасників, що не мають наміру збивати визначені замовником та проєктантом ціни, дана вимога не є обов’язковою. До того ж лояльні до очікуваних цін замовника компанії можуть встановлювати динамічну ціну у договорі, тоді як «порушники» – виключно тверду, тобто не зможуть змінити її після підписання контракту. Нагадаємо, коли в договорі вказана тверда ціна, вартість кошторисів можна змінювати лише в окремих випадках і лише за обопільною згодою сторін. В разі динамічної ціни вартість кошторисів автоматично перераховується в разі уточнення обсягів робіт або ціни на ресурси, та інших випадках. Встановлення таких умов для окремих учасників може свідчити про ймовірно дискримінаційні вимоги. 

Nikcenter звернувся із запитом до департаменту архітектури та капітального будівництва Миколаївської ОВА, у якому просив прокоментувати термінові зміни, внесені до тендерної документації. Проте на момент публікації журналісти не отримали ані коментар чиновників, ані відповідь на запит.

Читайте також: Навели ракетний удар по Миколаєву: підсудні «світились» у підозрілих компаніях.

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини колегБільше публікацій Новини колег »

Один коментар

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір