Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Миколаївські чиновники переплатять за м’ясо: Кому і скільки цього разу

Комунальне виробниче підприємство по організації харчування у навчальних закладах Миколаєва підписало угоду на закупівлю м’яса вартістю майже 1,1 млн бюджетних грн. Відкриті торги відомство не проводило, віддавши підряд одеській компанії «Проект інвест ХХІ», яке регулярно отримує бюджетні кошти в різних регіонах України. Ціни на деякі продукти завищені.

Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» з посиланням на систему електронних закупівель Prozorro.

За договором, підрядник протягом поточного року має поставити 600 кг окісту курячого, 2 тис. кг курячого крила, 4 тис. кг блоку свинини та 1 тис. кг яловичої печінки. Варто зазначити, що в договорі вказані ціни за кожен кілограм продукції без урахування ПДВ, однак по факту бюджету продукти обійдуться на 20% дорожче.

Примітно, що найбільші за обсягами продукти відомство закупить за завищеною ціною. Наприклад, куряче крило обійдеться бюджету в 96 грн за кг, враховуючи 20% ПДВ, тобто дорожче, ніж окіст. При цьому роздрібна ціна крила в українських супермаркетах складає 79 грн/кг — дешевше на 17 грн. 

При закупці двох тис. кг крила втрати бюджету складуть 34 тис. грн.

Аналогічна ситуація і з блочною свининою, яку, згідно з договором, мають закупити аж чотири тис. кг за ціною 186 грн/кг з ПДВ. При цьому вартість котлетного м’яса свинини наразі можна знайти по 105 грн за кіло, до знижки ціна складала трохи понад 140 грн. 

Оптова ціна свинячого гуляшу складає 90 грн/кг, тобто в половину дешевше, аніж закуплять у Миколаєві. Таким чином, переплата на цьому виді м’яса може досягти 380 тис. грн. 

Одеське ТОВ «Проект інвест ХХІ» на ринку з 2003 року. Компанія з 2015 року отримує бюджетні підряди, вже уклавши угод на загальну суму понад два млрд грн. Засновницею компанії вказана одеситка Наталія Фоміна.

Компанія не раз «світилась» у журналістських розслідуваннях. Наприклад, видання «Інтент» зазначило, що окрім ТОВ «Проект інвест ХХІ» Наталія Фоміна зареєструвала ФОП, контакти якого збігаються із ФОП Нікітін Дмитро Миколайович, а саме один спільний телефон 34-40-40 (ЗМІ називають їх чоловіком та дружиною). Дмитро Нікітін разом з Костянтином Ткачем та Геннадієм Беседовським є бенефіціарами ТОВ «Герц», ці ж люди — засновники «Транс океан тур», що є дочірнім підприємством ПАТ «Соцком банк», в засновниках якого фігурував одеський бізнесмен, який наразі в розшуку, Володимир Галантерник.

До того ж ТОВ «Проект інвест ХХІ» фігурує у кримінальному розслідуванні щодо можливої розтрати бюджетних коштів.  

Читайте також: Велике відновлення: Як компанія з Вінниччини збирає бюджетні мільйони на Миколаївщині

Більше публікацій Миколаївський вимірБільше публікацій Миколаївський вимір »
Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір