Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Справа аеропорту «Одеса»: захисники Костусєва оскаржували запобіжний захід, доки він переховується від слідства

Апеляційна палата ВАКС підтвердила рішення слідчого судді, яким колишньому одеському меру Олексію Костусєву обрали запобіжний захід у вигляді перебування під вартою. Це рішення спробували оскаржити захисники Костусєва, але Апеляція позов не задовольнила. Разом з тим сам обвинувачений перебуває в розшуку у справі заволодіння майном аеропорту «Одеса».

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Так, 15 травня Апеляція ВАКС підтвердила законність запобіжного заходу для колишнього мера Одеси Олексія Костусєва, тим самим відмовивши у задоволенні позову стороні захисту. 

Нагадаємо, слідчий суддя ВАКС 11 грудня 2023 року заочно обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому меру Одеси у справі незаконного заволодіння майном КП «Міжнародний аеропорт «Одеса». Тепер це рішення набрало законної сили. Якщо ексмера знайдуть, суддя прийме рішення про його застосування цієї міри.

В жовтні 2023 року Олексія Костусєва НАБУ оголосило в розшук. Колишній очільник міста ймовірно перебуває за кордоном. Тому стосовно нього ВАКС прийняв рішення здійснити спеціальне досудове розслідування (in absentia), яке відбувається за відсутності підозрюваного в Україні. Таке рішення дає можливість завершити слідство у справі й передати обвинувачення до суду для розгляду по суті.

Костусєв проходить підозрюваним у справі аеропорту «Одеса». За даними правоохоронців, група бізнесменів організувала схему заволодіння майном «Міжнародного аеропорту «Одеса» вартістю 118 мільйонів гривень та доходом від його діяльності протягом 2012-2022 років у розмірі понад 2,5 мільярда гривень. Міським головою на початку цього періоду був Олексій Костусєв. 

Майно аеропорту, яке віддали у спільне користування, не підлягало приватизації. Однак, мера та депутатів це не зупинило. Тому колишній мер Одеси Олексій Костусєв отримав підозру за статтею про привласнення та розтрату бюджетних коштів.

Читайте також: Подробиці справи Кауфмана-Грановського: Цікаві свідки, відкати та «зарплата» Бриндака

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини правоохоронних органівБільше публікацій Новини правоохоронних органів »
Більше публікацій Одеський вимірБільше публікацій Одеський вимір »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір