Справа про пожежну сигналізацію в коледжі на Одещині: Договір другий рік недовиконаний, поліція підозрює привласнення коштів

Правоохоронці розслідують справу, яка стосується встановлення системи пожежної сигналізації, системи керування евакуюванням та системи централізованого пожежного спостерігання у «Білгород-Дністровському педагогічному фаховому коледжі». Всі ці системи коледж закупів ще восени 2024 року. Наприкінці 2024 року було відкрите кримінальне провадження щодо ймовірного привласнення коштів. Та за даними «свіжої» судової ухвали, договір так не був виконаний повністю. Хоча гроші сплачені. 

Згідно з текстом судової ухвали, слідчі домоглися арешту вилучених ймовірних речових доказів: ноутбука, телефона, жорсткого диска і документів. Згідно з текстом ухвали, мова йде про тендер, оголошений у жовтні 2024 року. Правоохоронці вважають, що номінальний переможець тендеру та фактичний виконавець робіт були визначені ще до оголошення торгів. 

На думку слідчих, директор ТОВ «Олімп-Ізмаїл» змовився з директором ПМП «Влад», який був «близькою особою» директора КЗ «Білгород-Дністровський педагогічний фаховий коледж». Схема полягала в тому, що ТОВ «Олімп-Ізмаїл» виграє тендер, а ПМП «Влад» виконає роботи, ціни буде завищено, а кошти учасники схеми поділять між собою, йдеться в документі. 

Тож коледж оголосив закупівлю з очікуваною вартістю 5 105 692 грн. На тендер прийшло 5 учасників і пропозиція ТОВ «Олімп-Ізмаїл» виявилася не самою вигідною. Але замовник відхилив пропозицію переможця, компанії «Спецпожсервіс Юг», пропозиція якої була самою дешевою. Натомість договір уклали з ТОВ «Олімп-Ізмаїл», яке запропонувало виконати роботи на 100 тисяч дорожче, за 3 300 300 гривень. 

З ТОВ «Олімп-Ізмаїл» уклали угоду з іншим терміном виконання, ніж планувалося при оголошенні торгів, і майже одразу продовжили строк дії договору. Від початку планувалося, що роботи будуть виконані до кінця 2024 року. Так було зазначено на порталі Прозорро. Нагадаємо, тендер оголосили на початку жовтня і пропозиції приймали майже до кінця листопада. Тобто від самого початку чиновники давали учасникам торгів лише місяць на виконання всих робіт. 

Коли договір було підписано, термін виконання вже був визначений до 31.03.2025. Але 28.03.2025 та 13.05.2025, до сплину строків виконання договору, сторонами укладені додаткові угоди, згідно з якими продовжено строк до 25.06.2025. Станом на теперішній час, умови договору в повному обсязі не виконані, значиться в ухвалі. 

Проте виплачено за договором 3 300 000 гривень, згідно з даними spending.gov.ua

Скриншот зі spending.gov.ua 

На початку червня 2026 року слідчі провели обшук у директора ПМП «Влад» і забрали:

  • мобільний телефон (із листуванням з директором «Олімп-Ізмаїл» — нібито саме про обставини схеми);
  • ноутбук (з інформацією про договір №68);
  • папку з документами «Нова Пошта» на 78 аркушів;
  • кілька комплектів платіжних документів;
  • зовнішній жорсткий диск на 500 ГБ. 

Зауважимо, ТОВ «Олімп-Ізмаїл» протягом свого існування «натендерило» майже 25 мільйонів, уклавши понад 200 договорів. Його директором та співвласником є Андрій Ординський. Ще одна співвласниця — Діана Бальчева.   

Це не перша справа в якій засвітилося ТОВ «Олімп-Ізмаїл». Так, в судовому реєстрі наявна ухвала, в якій йдеться про інші ймовірні змови на кількох торгах. 

Що стосується ПМП «Влад», яким володіє Надія Потопальська, а керує Володимир Потопальський, то його тендерні успіхи трохи скромніші. Фірма уклала з чиновниками 39 договорів менш ніж на 5 мільйонів гривень. 

Читайте такожУлюбленцям одеських чиновників «докинули грошенят» на будівництво укриття в школі: Будують вже два роки

Публікація створена в рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) «Посилення громадського контролю» за фінансової підтримки Норвегії.»