Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Головне про корупцію: Тижневий огляд подій на Одещині

Протягом останнього тижня жовтня в Одеській області відбулося чимало цікавих подій. НАЗК перевіряло декларації, Антимонопольний комітет штрафував за недоброчесну конкуренцію, правоохоронці вручали підозри, а редакція «Антикорупційного виміру» аналізувала декларації та закупівлі. Детально про найцікавіше читайте в таких матеріалах видання:  

Автопарк чиновника. Заступник директора Департаменту міського господарства Одеської міської ради Артем Захаров у своїй декларації за 2023 рік вказав, що у його дружини з’явилася нова автівка. Це Volvo XC60 2023 року випуску вартістю, згідно з тою ж декларацією, 3 002 405 гривень. Сам чиновник теж змінив автівку на новішу і дорожчу. В цілому автопарк родини подорожчав на близько 1,3 мільйона гривень. Згідно з попередніми деклараціями чиновника, грошей на такі автівки в родини не було.

Гроші для «прокладки». КП «ЖКС «Чорноморський» голосило про намір укласти угоду на надання послуг з технічного обслуговування ліфтів та послуги з експлуатації ліфтів. Сума майбутньої угоди становить понад 6,8 мільйона гривень. Підрядником обрали 7-місячну фірму, яка є клоном компанії фігуранта кримінальної справи за корупційною статтею. Антимонопольний комітет вже прийняв рішення про скасування результатів тендеру.

Антикорупційний ТОП. Від початку повномасштабного вторгнення посадовцям та чиновникам винесли майже сім тисяч вироків за обвинуваченнями у корупційних злочинах. Найбільше притягають до відповідальності корупціонерів на Львівщині, Вінниччині та Одещині. Цьогоріч найбільше вироків у корупційних справах винесли  на Львівщині — 172 або 9.8% від усієї кількості. Трохи менше зловмисників було засуджено у Вінницькій області — 151 або 8.6%. Трійку лідерів закрила Одещина з показником 115 справ або 6.5%.

Невідповідності і необґрунтовані активи. На Одещині Національне агентство з питань запобігання корупції проводить повні перевірки декларацій. У чотирьох посадовців вже виявили ознаки необгрунтованих активів. Так, НАЗК виявило в них необгрунтованих активів на 15,9 мільйона гривень, а недостовірних відомостей у чиновників та посадовців Одещини в цілому знайшли на понад 243 мільйони гривень. 

Надто цінний папір. На Одещині та Миколаївщині для різних бюджетних установ закуповують офісний папір найчастіше у форматі відкритих торгів без конкуренції. Журналісти проаналізували 40 таких закупівель й виявили, що відсутність конкуренції призводить до завищення цін на папір та переплати у понад 4 мільйони гривень тільки цього року.  

Масштабна схема. В Одесі працівники ДБР виявили схему уникнення мобілізації за хабарі. До неї можуть бути причетні 12 лікарів різних закладів, посадовці обласного МСЕКу та їхні родичі. А ймовірному організатору схеми вже повідомили про підозру й затримали.

12 мільйонів штрафу. Дві одеські фірми оштрафували на 12 мільйонів гривень за їхню змову під час участі на торгах в Одеській та Миколаївській області. Ці дві фірми упродовж певного часу вдавались до змови на торгах, аби забезпечити перемогу одному з учасників. Йдеться про ТОВ «ЕЛЕКТРОСЕРВІС-ПІВДЕНЬ» та ТОВ «ЕЛЕКТРОПЕРСПЕКТИВА», обоє зареєстровані в Одесі. 

Активіст і хабарі. В Одесі про підозру у зловживанні впливом повідомили голові молодіжної громадської організації. Слідство вважає, що очільник ГО за 5 тисяч доларів допомагав уникнути військової служби та мобілізації. За версією правоохоронців, голова громадської організації тиснув на чоловіків призовного віку, погрожуючи, що в разу незгоди платити вони отримають негайну повістку з призовом.

Порушення в лікарні. Державна аудиторська служба провела перевірку у першій міській лікарні в Одесі й знайшла низку порушень на понад 11 мільйонів гривень. Матеріали перевірки передали правоохоронцям й вжили заходів щодо відшкодування збитків. Аудитори, зокрема, встановили, що за вересень 2020 року у лікарні завищили вартість деяких медичних послуг, пов’язаних з COVID-19.

Заробіток на ухилянтах. Одеському лікарю, якого підозрюють в організації схеми оформлення фіктивної інвалідності в одеському обласному МСЕК, обрали запобіжний захід. Чоловіка на два місяці відправили в СІЗО. Лікар нібито вигадували діагнози здоровим військовозобов’язаним чоловікам, підробляли історії хвороб, медичну документацію та навіть знімки МРТ.

Знову змова. Антимонопольний комітет встановив факт змови між трьома учасниками торгів, оголошених КП «Одесміськелектротранс» упродовж 2019-2020 років. Йдеться про товариства «Астра Пром Постач», «АВТО СПЕЦ ПРОЕКТ» та «АВТО ПАРТНЕР-2020». Низка фактів свідчить про їхню узгоджену поведінку під час торгів. Усіх трьох учасників оштрафували на загальну суму в 952 тисячі гривень. 

Премії в ветлікарні. Під час перевірки у обласній ветеринарній лікарні в Одесі аудитори виявили порушення фінансово-господарської діяльності, що призвело до втрати 1,3 мільйона гривень. Аудитори, зокрема, виявили, що заклад необгрунтовано преміював співробітників на майже 720 тисяч гривень з загального фонду. Ці виплати мали б відбуватись коштом спеціального фонду. 

Скарга на монополіста. Антимонопольний комітет України почав розглядати справу щодо порушення законодавства про захист економічної конкуренції держпідприємством «Ренійський морський торговельний порт». Одна з фірм, які працюють на території порту, поскаржилась на високі тарифи за користування інфраструктурою.

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Одеський вимірБільше публікацій Одеський вимір »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір