Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Антикорупційний огляд Миколаївщини: бюджетні мільйони для «улюбленця» й підряд з обвинуваченим у корупції

Як з’ясував протягом тижня «Антикорупційний вимір», у Миколаївській області чиновники уклали договір з компанією, засновник якої обвинувачується в корупційному злочині. Крім цього черговий бюджетний підряд отримав «фаворит» очаківських посадовців. Також правоохоронці повідомили про завершення розслідування в корупційній справі і вручення підозри чиновнику. 

Так, прокуратура завершила розслідування щодо колишнього та чинного голів сільськогосподарського комбінату на Миколаївщині. Чоловіків підозрюють у тому, що змовившись, вони заволоділи коштами у розмірі 200 тисяч гривень.

А посадовця Южноукраїнської міської ради на Миколаївщині отримав підозру у зловживанні службовим становищем. Слідство встановило, що чиновник придбав за бюджетні кошти 5 автомобілів, які виявились гуманітарною допомогою для війська.

Тим часом управління будівництва та ремонтів Южноукраїнської міської ради без проведення відкритих торгів підписало договір на капремонт трубопроводу на вулиці Енергобудівників. Роботи буде виконувати компанія «Ресурстехнобуд», засновник якої проходить обвинуваченим за корупційний злочин. Вартість робіт складає 2,3 млн бюджетних грн. Ремонт підрядник має завершити до 1 квітня поточного року. 

ТОВ «Ресурстехнобуд» зареєстроване 2009 року у Львівській області. Засновником компанії значиться Євген Шкраба. Компанія активно отримує бюджетні підряди в Київській, Черкаській і Миколаївській області, вже уклавши угод на загальну суму 187,5 млн бюджетних гривень, ще очікують підписання угоди на суму 6,5 млн гривень. 42 договори на суму майже 87 млн з ТОВ уклала філія «Енергоатому» Південноукраїнська АЕС у Южноукраїнську.

При цьому Євген Шкряба разом з низкою інших осіб проходить обвинуваченим по справі щодо можливої розтрати бюджетних коштів. За матеріалами справи, компанія «Ресурстехнобуд», починаючи з 2014 року, уклала низку угод з департаментом капбудівництва Черкаської ОДА на реконструкцію очисних споруд на загальну суму 28,8 млн бюджетних грн. Однак частина фактично виконаних робіт на загальну суму 2,1 млн бюджетних грн не зазначена в кошторисі проєктно-кошторисної документації. Але гроші за них компанії перераховані. Наразі справу розглядає Вищий антикорупційний суд.

Також очаківська комунальна служба благоустрою уклала черговий бюджетний підряд із ТОВ «АрНіко-буд», яке зареєстрували менш як рік тому. На цей раз бюджетні кошти компанія отримає за поточний ремонт дорожнього покриття на вулиці Старофортечній в Очакові. Компанія отримує бюджетні підряди без проведення відкритих торгів. Ремонт дороги на Старофортечній обійдеться бюджету в 4,1 млн бюджетних грн. Роботи підрядник має завершити до кінця 2024 року.

ТОВ «АрНіко-буд» зареєстрували у квітні 2023 року в Миколаєві. Менше ніж за рік компанія встигла укласти 13 договорів на загальну суму 42,8 млн бюджетних грн. Всі контракти ТОВ отримала від Очаківської комунальної служби благоустрою без жодної конкуренції – відкриті торги не проводили. Засновником компанії значиться житель Миколаївської області Андрій Чоконарь. Як повідомляв «Антикорупційний вимір», бюджетні кошти ця особа також отримує і як ФОП. 

Примітно, що директором ТОВ «АрНіко-Буд» значиться Роберт Арутюнян, який може бути дотичним до низки інших компаній. Зокрема декілька років тому людина з таким же ПІБ працювала в миколаївській будівельній компанії «Миколаївбудмонтаж», яка пов’язана із «Південною Аграрно-експортною компанією». Її контролює миколаївській обласний депутат від партії «Наш край» Юрій Кормишкін. Можливо, саме в цьому «секрет» успіху новоствореної компанії серед миколаївських чиновників.  

Читайте також Миколаївський вимірІнші публікації категорії Миколаївський вимір »
Антикорупційний вимір