Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Миколаївська ТЕЦ придбала найдорожчу технічну сіль в регіоні, переплативши майже мільйон

Центр журналістських розслідувань Миколаєва з’ясував, що ПрАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль», 100% акцій якого належить державі, без конкурсу придбала 142,4 тонни технічної солі за 2,49 млн грн. Ціна придбаної солі третього помолу за контрактом складає 17,5 тис. грн за одну тонну.

У матеріалі Центру повідомляється, що вартість придбаної солі більше, ніж на третину, перевищує ціни аналогічних закупівель комунальних підприємств Миколаївської та інших областей, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на ProZorro.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про одеських розпорядників бюджетних коштів, які заплатили за технічну сіль ще вищу ціну. Так, у жовтні, Южненське міське комунальне підприємство “ЮЖТРАНС” придбало у підприємця технічну сіль за ціною понад 22,7 тисячі гривень за тонну. А КП “ЕКОСЕРВІС” по 22,5 тисячі гривень.

Після зупинення роботи заводу “Артемсіль”, найбільшого виробника в Європі, ціни на українському ринку дійсно зросли у порівнянні з минулим роком в декілька разів, зазначає Центр журналістських розслідувань. Але для окремих замовників, як-от Миколаївської ТЕЦ, сіль подорожчала значно більше, ніж для інших. 

Миколаївська ТЕЦ в особі в.о. директора Сергія Рикова уклала контракт з черкаським ТОВ “Імана – Трейд”, для якого теплоелектроцентраль є єдиним покупцем на Миколаївщині.

ТОВ “Імана – Трейд” має статутний фонд в 1 тис. грн. Єдиним власником та директором компанії є Інна Личак.

Зазначимо, що в південних областях найчастіше постачальником технічної солі обирають іншу фірму – дніпровське ТОВ  “Аріал Альянс”.

Зокрема, саме з цією компанією уклали угоди на поставку технічної солі комунальні підприємства «Миколаївські парки» та «Миколаївоблтеплоенерго».

Комунальники придбали відповідно 30 та 78 тонн технічної солі третього помолу за однаковою ціною – 11 081 грн за тонну. Щоправда, в «Миколаївських парках» скористалися процедурою «Українська визвольна війна» та уклали угоду без конкурсу, а в «Миколаївобленерго» проводили тендер.

Відзначимо, що «Аріал Альянс» цієї осені постачав технічну сіль за ще нижчими цінами. Так, для КП «Теплоенергетик» в місті Кропивницький тонна солі обійшлася в 10,5 тис. грн, а для КП «Балта-Благоустрій» Одеської області – в 10,78 тис. грн за тонну.

За найбільш вигідною ціною придбали сіль у Вознесенську. Місцеве КП «Санітарна очистка міста» провело повноцінний тендер з чотирма учасниками аукціону, який виграв ФОП Георгій Доценко. Він запропонував комунальникам сіль за ціною 7 248 грн за тонну.

Для порівняння: КП “Вінницяміськтеплоенерго” купує сіль третього помолу за ціною 9 690 грн за тонну, а київські комунальники – 9 599 грн за тонну, – майже вдвічі дешевше, ніж Миколаївська ТЕЦ.

Враховуючи ціни, за якими придбали технічну сіль інші регіональні підприємства, Миколаївська ТЕЦ переплатить близько мільйона гривень. Водночас, за даними аналітичної системи Youcontrol, минулого року ПрАТ «Миколаївська теплоелектроцентраль» отримала 206 млн грн збитків. 

Автор новини на сайті Центру журналістських розслідувань Андрій Попов.

Більше публікацій Миколаївський вимірБільше публікацій Миколаївський вимір »
Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини закупівельБільше публікацій Новини закупівель »

2 коментарі

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір