Адвокати родичів колишнього заступника Одеського міського голови Михайла Кучука намагаються через суд повернути кошти, які знайшли під час обшуку в одному з будинків посадовця детективи Національного антикорупційного бюро України. Йдеться про 114 700 доларів, на які з грудня 2022 року накладено арешт. Позови подано від Олени та Вячеслава Кучук, які ймовірно є подружжям. Останній – молодший брат посадовця. При цьому сам підозрюваний продовжує переховуватись від слідства за кордоном, куди втік прямо перед викриттям.
Згідно з матеріалами позову, адвокати намагаються довести, що гроші знайдені при обшуку у домоволодінні Кучуків належать не чиновнику-втікачу, а родині його брату. Ймовірно Олена Кучук повʼязана з молодшим братом чиновника Вячеславом Кучуком. На останнього, доречі, записана чимала кількість цікавих активів.
Михайла Кучука підозрюють в роботі на злочинну організацію Кауфмана-Грановського. НАБУ вдалося задокументувати факт отримання ним 900 000 гривень у період з березня по липень 2022 року. Детективи вважають, що колишній віцемер систематично отримував хабарі через згаданих бізнесменів.
Детективи зазначили, що 114 700 доларів, які хоче вивести з-під арешту родина Кучука, є доказом та грошовим забезпеченням у разі конфіскації майна посадовця. Слідство також вказує на те, що підозрюваний завчасно знав про викриття організації та готувався до наслідків. Зокрема він виїхав за межі України. А ще слідчі зафіксували, що брат посадовця, В’ячеслав Кучук, переміщує майно, кошти, документи та інші докази з будинку свого старшого брата у свій власний будинок (сусідній). Робив він це прямо перед початком обшуку. Джерело походження цих коштів молодший брат довести не зміг.
![](https://anticorruption-vymir.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/2023-08-01-09.43.10-1024x633.jpg)
Нагадаємо, що утворено організоване злочинне угрупування було одразу після того, як детективи НАБУ викрили ОЗУ під керівництвом Володимира Галантерника. Однак детективам НАБУ так і не вдалося затримати Кучука, бо він виїхав з України до оголошення йому підозри.
Наразі колишнього віцемера Одеси оголошено у розшук та надано дозвіл на його арешт заочно.
Слідство встановило, що роль першого заступника міського голови Кучука полягала у зловживанні ним своїм службовим становищем на користь заздалегідь визначених компаній, які планували будівництво або вже зводять будівлі на території Одеси. Злочинна організація Кауфмана-Грановського, за версією правоохоронців, існувала для домовленостей з такими фірмами для передачі хабарів за прийняття потрібних рішень Одеською міською радою.
Наразі слідчий суддя ВАКС відмовив родичам Кучука у знятті арешту з коштів, але родичі подали апеляцію.
![](https://anticorruption-vymir.com.ua/wp-content/uploads/2023/08/2023-08-01-09.42.57-1024x354.jpg)
Коментування заборонено.