Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Родичі Кучука намагаються «врятувати» гроші, знайдені НАБУ під час обшуку

Адвокати родичів колишнього заступника Одеського міського голови Михайла Кучука намагаються через суд повернути кошти, які знайшли під час обшуку в одному з будинків посадовця детективи Національного антикорупційного бюро України. Йдеться про 114 700 доларів, на які з грудня 2022 року накладено арешт. Позови подано від Олени та Вячеслава Кучук, які ймовірно є подружжям. Останній – молодший брат посадовця. При цьому сам підозрюваний продовжує переховуватись від слідства за кордоном, куди втік прямо перед викриттям.

Згідно з матеріалами позову, адвокати намагаються довести, що гроші знайдені при обшуку у домоволодінні Кучуків належать не чиновнику-втікачу, а родині його брату. Ймовірно Олена Кучук повʼязана з молодшим братом чиновника Вячеславом Кучуком. На останнього, доречі, записана чимала кількість цікавих активів. 

Михайла Кучука підозрюють в роботі на злочинну організацію Кауфмана-Грановського. НАБУ вдалося задокументувати факт отримання ним 900 000 гривень у період з березня по липень 2022 року. Детективи вважають, що колишній віцемер систематично отримував хабарі через згаданих бізнесменів.

Детективи зазначили, що 114 700 доларів, які хоче вивести з-під арешту родина Кучука, є доказом та грошовим забезпеченням у разі конфіскації майна посадовця. Слідство також вказує на те, що підозрюваний завчасно знав про викриття організації та готувався до наслідків. Зокрема він виїхав за межі України. А ще слідчі зафіксували, що брат посадовця, В’ячеслав Кучук, переміщує майно, кошти, документи та інші докази з будинку свого старшого брата у свій власний будинок (сусідній). Робив він це прямо перед початком обшуку. Джерело походження цих коштів молодший брат довести не зміг.

Нагадаємо, що утворено організоване злочинне угрупування було одразу після того, як детективи НАБУ викрили ОЗУ під керівництвом Володимира Галантерника. Однак детективам НАБУ так і не вдалося затримати Кучука, бо він виїхав з України до оголошення йому підозри. 

Наразі колишнього віцемера Одеси оголошено у розшук та надано дозвіл на його арешт заочно.

Слідство встановило, що роль першого заступника міського голови Кучука полягала у зловживанні ним своїм службовим становищем на користь заздалегідь визначених компаній, які планували будівництво або вже зводять будівлі на території Одеси. Злочинна організація Кауфмана-Грановського, за версією правоохоронців, існувала для домовленостей з такими фірмами для передачі хабарів за прийняття потрібних рішень Одеською міською радою. 

Наразі слідчий суддя ВАКС відмовив родичам Кучука у знятті арешту з коштів, але родичі подали апеляцію.

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір