Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Суд скасував арешт корпоративних прав групи компаній «Гідросила» з Кропивницького у справі про держзраду

Шевченківський райсуд Києва скасував арешт прав групи компаній «Гідросила» з Кропивницького. Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» із посиланням на рішення суду.

Як раніше писало видання «Наші гроші», 19 вересня 2022 року Шевченківський райсуд Києва арештував корпоративні права групи компаній «Гідросила» у справі, що порушена 23 травня 2022 року слідчим управлінням СБУ за ч.1 ст. 111 (державна зрада) та ч.4 ст. 111-1 ККУ (колабораційна діяльність).

За версією слідства щонайменше з 2021 року бенефіціарний власник та голова наглядової ради ПрАТ «Гідросила Груп» (згідно з Держреєстром це Павло Штутман) спільно з іншими громадянами України, використовуючи підконтрольні йому підприємства, а також суб’єкти господарювання, що розміщені на території росії, які входять до групи компаній ПрАТ «Гідросила Груп», а саме: 

  • АО «Союзгидравлика» (Бєлгород, рф), 
  • ООО Белгородская сбытовая компания» (Бєлгород, рф), 
  • АО «Техничесний центр Эльворти» (Батайск, рф), 
  • ООО «Гидросила М» (Москва, рф) 

здійснювали виробництво та постачання у тому числі до підприємств військово-промислового комплексу рф АОА «Брянский Арсенал» та ООО «Военно-промышленная компания» запчастини, які надалі встановлюються на військову техніку рф.

У клопотанні слідчих тоді йшлося, що продукція заводів «Гідросили» (зокрема насоси шестерні та насоси аксіально-поршневі) після 24 лютого 2022 року постачалися в Грузію, Болгарію, Латвію, Литву, Молдову та інші країни, проте надалі через підконтрольні суб’єкти господарювання продавалася до росії. На думку слідства про торгівлю з країною-агресором свідчить наявність дебіторської заборгованості у ПрАТ «Торговий дім «Гідросила» по взаємовідносинах з контрагентом з російського Батайська.

Слідчі також підозрюють, що заводи підприємства, які знаходяться у тимчасово окупованому Мелітополі Запорізької області – АТ «Гідросила МЗТГ» і ТОВ «Гідросила Тетіс», працюють нині за погодження з окупаційною адміністрацією. Водночас у самому підприємстві заявили, що самі звернулися до СБУ через захоплення їхніх заводів у Мелітополі й переконували, що з рф після повномасштабного вторгнення не працюють.

Минулого року суд задовольнив клопотання слідчих та передав арештовані корпоративні права групи компаній до Нацагенства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними злочинним шляхом.

Втім, станом на 16 жовтня 2023 року власнику чи посадовцям підозру не оголосили. Про це йдеться в клопотаннях адвокатів фірми, які оскаржили арешт. Також захисники вказували, що ПрАТ «Гідросила Груп» не виготовляє і не реалізовує продукцію подвійного призначення й нічого не експортує до рф. На фірмі нібито надали під час обшуків документи про розірвання корпоративних і господарсько-фінансових зв’язків з підприємствами у росії та білорусі.

Прокурор у справі заперечувала проти задоволення клопотання, вказала що підстави накладення арешту досі не відпали, досудове розслідування триває, майно відповідає ознакам речових доказів.

Шевченківський райсуд дійшов висновку, що слідство з часу арешту майна не надало доказів заявленій підозрі й посадовці не мають статусу підозрюваних. Також слідство не надало доказів на спростування сторони захисту про те, що «Гідросила» не торгує з росією.

«Лист Управління СБ України в Кіровоградській області від 24.04.2023 року, наданий прокурором в судовому засіданні, несе виключно інформаційний характер, містить припущення оперативного підрозділу, яке ґрунтується на відомостях, які вже існували раніше, нової інформації, яка стосується досудового розслідування вказаного кримінального провадження в листі не зазначено», — йдеться в обґрунтуванні суду.

Відтак 28 червня задовольнив клопотання захисту скасував арешт корпоративних прав низки компаній промислової групи. Ще однією ухвалою від 12 травня суд скасував арешт статутного капіталу ПрАт «Гідросила Груп».

Цікаво додати, що адвокат компанії подавав у лютому заяву до суду про скасування арешту. Але після призначення справи до розгляду спрямував клопотання про залишення скарги без розгляду.

Також зазначимо, що по цьому кримінальному провадженню у Запоріжжі заочно слухатиметься справа щодо колабораціонізму. Обвинувачені – Сергій Службін, директор мелітопольської філії ПрАт «Торговий дім Гідросила» і Володимир Харчишин, так званий «директор» російського «Гидросила МЗТГ», яке контролює захоплені заводи. 

Читайте такожЧиновники з Одещини заплатять 6,8 млн «прокладці» підсанкційного Амірханяна

Більше публікацій Війна з росієюБільше публікацій Війна з росією »
Більше публікацій Власні статтіБільше публікацій Власні статті »
Більше публікацій Зрадники та колаборантиБільше публікацій Зрадники та колаборанти »
Більше публікацій Кіровоградський вимірБільше публікацій Кіровоградський вимір »
Більше публікацій Співпраця з агресоромБільше публікацій Співпраця з агресором »
Більше публікацій СтаттіБільше публікацій Статті »

3 коментарі

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір