Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Суддю з Одещини триматимуть під вартою за підозрою у хабарництві

Вища рада правосуддя надала дозвіл на утримання під вартою одного з суддів Білгород-Дністровського міськрайонного суду. Його підозрюють в отриманні хабаря за рішення, яке б допомогло уникнути мобілізації.

Як повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, Вища рада правосуддя погодилась з прокурорами й надала дозвіл на тримання підозрюваного під вартою. Слідство встановило, що суддя отримав 1500 доларів за «правильне» рішення. Ним встановлювалось місце проживання неповнолітньої дитини з батьком. Батько в такому випадку міг виїхати за кордон і уникнути мобілізації.

Також правоохоронці з’ясували, що за 2022-2023 роки суді Білгород-Дністровського міськрайонного суду винесли понад 1000 таких рішень на користь військовозобов’язаних чоловіків. Після цього зафіксовані випадки, коли чоловіки покидали країну без дітей. Місце проживання деяких дітей було зареєстроване на тимчасово окупованій території.

Окрім цього слідчі зафіксували підробку процесуальних документів та втручання у систему авторозподілу судових справ. Це давало можливість позивачам потрапляти до необхідних суддів, які виноситимуть рішення на користь військовозобов’язаних. Наразі слідство триває, встановлюють інших осіб, які могли б бути причетними до справи. 

Як дізнались журналісти NGL.media, майже всі рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду щодо позбавлення матері права виховання дитини на користь батька ухвалили четверо суддів цього суду – голова Олександр Боярський (364), Сергій Савицький (312), Валентин Заверюха (124) та Юлія Шевчук (30).

Також «Антикорупційний вимір» повідомляв раніше, що до схеми залучила адвоката, він шукав клієнтів й виступав посередником при зустрічах та передачі коштів. Ухилянтів, які прагнули скористатись такою послугою, шукали в соцмережах, публікуючи там відповідні оголошення.

Читайте також:У Кропивницькому підозрюють викладачку Льотної академії у хабарництві: сприяла вступу призовників задля відстрочки

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини правоохоронних органівБільше публікацій Новини правоохоронних органів »
Більше публікацій Одеський вимірБільше публікацій Одеський вимір »

3 коментарі

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір