Депутатка Херсонської міської ради Оксана Пастух подала декларацію за 2023 рік. Згідно з декларацією, депутатка, яка нещодавно склала повноваження, позичила чималу суму іншому депутату, підозрюваному в державній зраді. Про це повідомляє «Антикорупційний вимір».
У вересні 2023 року депутатка від «Європейської солідарності» Оксана Пастух склала повноваження. Втім, декларацію вона мала подати — і в ній зазначила, що у 2023 році позичила кошти іншому депутату. Мова про депутата від «Партії Ігоря Колихаєва «Нам тут жити!» Іллю Карамалікова. Сума позичених коштів складає 1,3 мільйона гривень.
![](https://anticorruption-vymir.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/Screenshot_758-1024x488.png)
Цікавість до цієї фінансової операції викликана тим, що Іллю Карамалікова підозрюють у вчиненні державної зради й нині він перебуває в СІЗО. З цих причин він і не зміг подати декларації за 2021 – 2022 рр., що мав зробити до 31 січня 2024 року включно.
21 квітня 2022 року Херсонська обласна прокуратура повідомила Карамалікову про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). За даними слідства, Карамаліков, діючи всупереч присязі, перейшов на бік окупантів. Маючи доступ до документів, він збирав та передавав так званому куратору – представнику країни-агресора відомості щодо проукраїнських політичних діячів, активістів, представників правоохоронних органів та учасників бойових дій на сході України, а також іншу інформацію.
Окрім цього, правоохоронці вважають, що Карамаліков закликав посадовців регіону співпрацювати з окупантами, організовував розміщення особового складу військовослужбовців рф та сприяв у проведенні ремонту їх техніки. З метою дискредитації чинної влади він активно брав участь у створенні проросійськими медіа пропагандистських матеріалів приходу «руського миру» на Херсонщину, стверджують правоохоронці. Йому призначили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Якщо провинну доведуть, то депутату загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
Читайте також: Підозру оголосили очільниці окупаційного «міністерства спорту» на Херсонщині Ельвірі Вітренко
[…] Херсонська ексдепутатка позичила 1,3 мільйона колезі, п…Євгенія Вірлич […]
[…] Читайте також: Херсонська ексдепутатка позичила 1,3 мільйона колезі, п… […]