Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Підряди для фігуранта корупційних розслідувань і «улюбленця» українських чиновників: Антикорупційний огляд на Миколаївщині

Як з’ясував протягом тижня «Антикорупційний вимір», у Миколаївській області чиновники уклали угоду на ремонт очисної станції з компанією, яка фігурувала в низці корупційних розслідувань. Також черговий бюджетний підряд отримала компанія, яка з 2015 року підписала угод на мільярд бюджетних грн. Також правоохоронці повідомляли про затримання і обшуки. 

У керівника «Миколаївводоканалу» Бориса Дуденка та комерційного директора установи Дмитра Ганіченка провели обшуки. Слідчі дії стосуються справи про зловживання службовим становищем та привласнення майна. Зауважимо, що правоохоронці відкрили кримінальні провадження, в межах яких відбулися обшуки, після публікації «Nikcenter». 

А працівники Державного бюро розслідувань на Миколаївщині затримали керівника Укртрансбезпеки. Слідство вважає, що посадовець регулярно вимагав мільйонні хабарі від перевізників.

Що ж до укладання угод за бюджетний кошт з сумнівними підрядниками, редакція «Антикорупційного виміру» з’ясувала: 2,2 млн бюджетних грн за ремонт очисної станції на Миколаївщині віддасть КП «Первомайське управління водопровідно-каналізаційного господарства». 

Комунальники уклали угоду з ТОВ «Будівельна виробнича компанія ПМК-226», яке фігурувало в розслідуваннях про розтрату бюджетних коштів. КП не проводило відкриті торги, щоб визначити підрядника для ремонтних робіт на станції, визначивши компанію на власний розсуд.

ТОВ «Будівельна виробнича компанія ПМК-226» зареєстрували у 2014 році в місті Первомайськ. Власницею підприємства значиться Тетяна Григоренко. Компанія неодноразово отримувала бюджетні підряди в Миколаївській та Одеській областях, уклавши угод на загальну суму майже 193 млн грн.

При цьому підприємство «засвітилось» у розслідуванні щодо можливої розтрати бюджетних коштів. Наприклад, у 2019 році правоохоронці перевірили берегоукріплювальні роботи у Крижанівці Одеської області, які за 20,8 млн бюджетних грн виконувала компанія «Будівельна виробнича компанія ПМК-226». Тоді поліція встановила, що роботи виконані не в повному обсязі.

Крім цього ця ж компанія фігурує в розслідуванні щодо можливого привласнення або розтрати майна під час реконструкції частини водогону на Миколаївщині. Низку угод із ТОВ «Будівельна виробнича компанія ПМК-226» уклав Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївської області. Загальна вартість робіт складала майже чотири млн бюджетних грн.

Також миколаївська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України», яке займає монопольне становище на ринку, підписала угоду про надання доступу до інтернету з ПАТ «Датагруп». З 2015 року цю компанію «полюбили» українські чиновники: вона наразі вже уклала договорів на мільярд бюджетних грн.

Від миколаївської газорозподільної мережі компанія «Датагруп» отримає 250 тис. бюджетних гривень протягом 2024 року за користування інтернетом. На ринку підприємство вже понад 20 років. Компанія надає послуги передачі даних і доступу в інтернет, телефонії, відеоконференцій і відеоспостереження, супутникового зв’язку і хмарних рішень.

Хоча компанія позиціонує себе як українська, до того ж активно заробляє гроші коштом українських платників податків, у засновниках ПАТ «Датагруп» кіпрська офшорна компанія, яка приховує справжніх власників. За даними реєстру СМІДА, вже у четвертому кварталі 2008 року власником компанії значилась ДАТАГРУП ХОЛДИНГ ЛIМIТЕД з реєстрацією на Кіпрі.

Однак до того часу власниками найбільшого пакета акцій були дві особи, а саме Олександр Кардаков і Яків Смолій. Мова про українського ІТ-бізнесмена Кардакова, який у «Датагруп» працював якийсь час гендиректором. У 2016 році його статки оцінили у 27 млн дол. США. Примітно, що він балотувався на місцевих виборах до Одеської обласної ради у 2015 році від «Блоку Петра Порошенка». Але не пройшов.

Щодо Якова Смолія, то, вірогідно, йдеться про ексголову Національного банку України, який працював на цій посаді з 2018 по 2020 рік. 

Примітно, що у 2022 році видання «Наші гроші» зазначило, що компанія «Датагруп», скуповуючи інтернет-провайдерів, рухається до монополізації ринку.    

Більше публікацій Миколаївський вимірБільше публікацій Миколаївський вимір »
Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Щотижневий огляд новинБільше публікацій Щотижневий огляд новин »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір