Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Бізнес-партнер втікача до москви та депутата Єремиці отримав чергові підряди від одеських освітян

Чотири майже ідентичні підряди на капремонт елементів благоустрою в дитсадках Київського району Одеси отримав підприємець Олександр Арабаджи, який «засвітився» в справі щодо схем депутата Одеської міської ради Олексія Єремиці як фіктивний ФОП. Крім того, Олександр Арабаджі є співзасновником юридичної особи разом з колишнім професором ОНУ імені Мечникова, який у 2022 році втік до москви. 

Вцілому за останні два роки без конкурсу і публікації будь-яких документів на порталі державних закупівель Прозорро, чиновники віддали Олександру Арабаджи 16 підрядів на загальну суму майже 13,7 мільйона гривень, повідомляє «Антикорупційний вимір», посилаючись на дані публічного модуля аналітики BI prozorro.   

2 та 3 квітня чиновники віддали ФОПу Олександру Арабаджі підряди з капітального ремонту елементів благоустрою в яслах-садках № 272, №106, №304 та №113. Це садочки на вулицях Ак. Вільямса, Ак. Корольова, Героїв прикордонників та Космонавтів. 

Суми, на які замовлено роботи, дуже схожі. Всі близько 1,44 мільйона гривень. По жодній з цих закупівель, проведених без використання електронної системи, чиновники не опублікували договорів. Не опубліковано взагалі ні одного документа. Що саме ремонтуватимуть і які ціни у кошторисах — невідомо. Як невідомо і те, чи з’явилася в Олександра Арабаджі хоч якась матеріально-технічна база окрім двох власних шуруповертів, про які відомо з документів 2021 року. 

Відсутність опублікованих документів — це не виняток, а радше правило у закупівлях, які віддають 29-річному Олександру Арабаджі. За два останні роки чиновники лише двічі публікували договори з ним. І жодного разу не публікували інших документів. 

Не дивно, адже з публікацією документів пан Арабаджи має негативний досвід. Нагадаємо, ФОП Олександр Арабаджи почав отримувати мільйони від мерії майже одразу після реєстрації підприємцем. Але майже одразу «спалився», опублікувавши документ,  завдяки якому стало відомо, що роботи за нього виконуватиме депутатський «Карлайт». 

Редакція  писала про кримінальну справа про схеми депутата Єремиці. Правоохоронці виявили розкрадання бюджетних коштів під час ремонту та благоустрою територій чотирьох дитячих садків (№283, №222, №147, №173).  В тій справі ТОВ «Карлайт» фігурує разом з ПСФ «Олександр» та кількома ФОПами. Один з цих ФОПів Олександр Арабаджи. 

Але якщо фіктивність ФОПу і зв’язок з депутатом від Опозиційного блоку — це підозри слідчих, то зв’язок з професором-зрадником цілком реальний. Так, разом з Олександром Пригаріним Арабаджи числиться засновником ПП «Віта-Антіква».

Як пише видання «Думська», Олександр Пригарін — етнолог, колишній професор кафедри етнології історичного факультету Одеського національного університету імені Мечникова, відомий своїми проросійськими поглядами. У 2022 році він втік до Москви і зараз працює в Центрі соціальної антропології Російського державного гуманітарного університету.

Читайте також: Укриття на Одещині довірили будувати компанії, власник якої був у розшуку й «засвітився» у крадіжці. На кону 17 мільйонів і життя дітей 

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини закупівельБільше публікацій Новини закупівель »
Більше публікацій Одеський вимірБільше публікацій Одеський вимір »

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір