Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Справа про завищення у 15 разів цін на обстеження об’єктів, пошкоджених росіянами на Херсонщині: Що відомо про підрядника

Вищий антикорупційний суд відмовився взяти під варту директорку департаменту розвитку територій Херсонської ОВА Світлану Васіну. А власницю і директора компанії підрядника заарештували з альтернативою внесення застави. 

Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» із посиланням на пресслужбу НАБУ. Детальніше про запобіжні заходи та бекграунд підрядника читайте в цьому матеріалі. 

Світлану Васіну відпустили під 800 тисяч гривень застави з покладанням низку обов’язків, зокрема, здати закордонні паспорти і прибувати за першим викликом. Водночас суд заарештував власницю компанії ТОВ «Будівельні Технології Південь» Марину Балан. Альтернатива – 1,5 млн грн застави.  Також суд обрав запобіжний захід директору цієї фірми Валентину Балану (ймовірно, батько Марини) – 500 тис. грн застави з обов’язками.

Раніше «Антикорупційний вимір» повідомляв, що НАБУ та САП оголосили підозру та затримали працівницю директорку Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації Світлану Васіну. ЇЇ підозрюють у заволодінні державними коштами при наданні послуг з технічного обстеження об’єктів, пошкоджених внаслідок агресії рф у Херсонській області.

За даними слідства, Світлана Васіна у змові з власником та керівником приватного товариства організували завищення вартості технічного обстеження 107 об’єктів соціальної інфраструктури (школи, лікарні тощо) у більше ніж 15 разів. Таким чином договір уклали на суму понад 9,9 млн грн, тоді як фактично надані послуги коштували 534 тис. Грн. У результаті учасники схеми заволоділи коштами резервного фонду Кабінету Міністрів України на суму понад 7,7 млн грн.

ТОВ «Будівельні технології Південь» вже 17 років і ця фірма регулярно бере участь у підрядах за державні кошти. У 2023 році це було понад 3 мільйони гривень, але рекордним був 2021-й – тоді компанія взяла підрядів на 47,5 мільйонів гривень.

Марина Балан, яка є власницею ТОВ «Будівельні технології Південь» і яку затримали, є також власницею і директоркою компанії ТОВ «Технології проєктування», яку створили 7 квітня 2023 року і яка активно ремонтувала укриття на Херсонщині та готувала технічні звіти, здійснювала авторські нагляди тощо. Загалом у 2023 році майже на 2,9 млн грн, а у 2024 році вже уклала контрактів на майже 300 тисяч гривень. 

Причому на момент виконання багатьох робіт Марина Балан вже фігурувала у справі про завищення цін, у якій зараз їй обрали запобіжний захід – відповідні ухвали суду були в загальному доступі. 

В одній з ухвал сказано, що Національним антикорупційним бюро України здійснюється досудове розслідування в рамках якого перевіряються обставини зловживання службовим становищем посадовими особами Департаменту розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації в інтересах посадових осіб Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельні технології Південь». 

Досудове розслідування щодо договору на проведення технічного обстеження пошкоджених об`єктів соціальної інфраструктури за значно завищеною вартістю виконаних робіт триває вже досить давно. 

В межах розслідування проводилися обшуки, а на деяке майно Марини Балан накладався арешт. 

Але ніщо не заважає замовникам, які розпоряджаються бюджетними коштами, працювати з підрядниками, які фігурують в кримінальних провадженнях, або посадові особи та власники яких фігурують у кримінальних справах. Якщо особа, юридична чи фізична, не визнана винною судом, ніщо не заважає їй брати участь у тендерах і отримувати підряди. 

Зауважимо: якщо особа є фігурантом кримінального провадження, тобто згадується в судових ухвалах, це не означає, що була вручена підозра. Така особа може не мати статусу підозрюваного роками, поки слідство ведеться. У випадку Марини Балан та ТОВ ТОВ «Будівельні технології Південь» мова йде про розслідування, що тривало з 2023 року. 

Тим часом чиновники без використання електронної системи закупівель довірили фірмі Марини Балан ТОВ «Технології проєктування», наприклад, ремонт укриття, який мав би тривати до кінця 2024 року. Цікаво, як фірма з заарештованим керівником і власником тепер буде виконувати ці, ймовірно дуже термінові, раз їх віддали без конкурсу, роботи. 

Марина Балан є співвласницею компанії «Стандарт Буд Південь» та головною бухгалтеркою «Дінпромісто» ТОВ «Будівельні технології Південь».

За даними аналітичної платформи YouControl,  ТОВ «Будівельні технології Південь» від самого початку належить родині Балан. Засновником спочатку значився батько, Валентин Балан, потім Марина Балан — судячи з віку та по батькові — дочка. 

Судячи з документів, які фірма надавала на один з тендерів наприкінці 2023 року, у фірмі працює і брат Марини Балан, Олександр Валентинович Балан. Тобто фірма являє собою сімейний бізнес, який ведеться вже понад 17 років. 

До справи про завищення вартості технічного обстеження 107 об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої в результаті військової агресії рф у більше ніж 15 разів сімейний бізнес родини Балан ні в яких «темних справах» не був помічений. 

Читайте також: До Херсонського міського суду призначили суддю з Києва: Що про нього відомо

Більше публікацій СтаттіБільше публікацій Статті »
Більше публікацій Херсонський вимірБільше публікацій Херсонський вимір »

2 коментарі

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір