Текст новини було оновлено у звʼязку з виявленими неточностями.
В Приморському районному суді Одеси судять колишнього директора охоронної фірми «Антикілер-Плюс» Максима Ружина. За інформацією, наявною в судовому реєстрі, його звинувачують у привласненні бюджетних коштів та службовому підробленні під час виконання ремонту укриття для учнів Щербанського ліцею, що в Роздільнянському районі.
Про це повідомляє «Антикорупційний вимір».

Скриншот розкладу засідань із сайту Приморського районного суду м. Одеси
Наприкінці 2022 року Лиманська селищна рада в Роздільнянському районі на Одещині вирішила відремонтувати підвал Щербанської загальноосвітньої школи та переобладнати його під укриття. Тому у грудні того ж року начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Лиманської селищної ради уклала угоду з ТОВ «Антикілер-Плюс». Вартість ремонту та облаштування споруди цивільного захисту в підвалі Щербанської ЗОШ склала 1,85 млн грн.


Скриншоти з договору
В опублікованій ухвалі суду вказано, що за девʼять днів після підписання договору, Максим Ружин надав до відділу освіти акти про виконані роботи. Слідчі зазначають, що в них була внесена недостовірна інформація щодо обсягів і вартості виконаних робіт, а також завищені ціни на устаткування. Серед іншого, наприклад, вартість бойлера було завищено на понад 4 тис. грн, двох пластикових баків для води – на 4,8 тис. грн. А за 50 двомісних лавок Ружину заплатили на 70,5 тис. грн дорожче, аніж вони реально коштували. Загалом, за результатами експертиз, було виявлено збитків на понад 341 тис. грн.
Раніше «Антикорупційний вимір» писав про іншу фігурантку справи щодо шкільного укриття в селі Щербанка. Вона отримала підозру у зловживаннях на користь підрядника. Це начальниця відділу освіти Лиманської селищної ради Наталія Кацюрина. Слідчі вважають, що чиновниця платила ТОВ «Антикілер-Плюс» за неіснуючі роботи, ігнорувала завищення цін та умисно не здійснила нагляд за ремонтом.
Після закінчення досудового розслідування проти Максима Ружина обвинувальний акт направили на розгляд до Роздільнянського районного суду, однак там від нього «відхрестилися», бо нібито неможливо достеменно встановити місце вчинення злочину, що може призвести до порушення підсудності. За клопотанням сторони захисту та поданням голови суду справу
Ружина було направлено до апеляційного суду для визначення підсудності та в
подальшому передано до Приморського райсуду в Одесу. Однак при цьому голова
Роздільнянського суду Жанна Теренчук особисто розглядає повʼязану з нею справу про
зловживання чиновниці відділу освіти Кацюриної.

Скриншот розкладу засідань
Справу Ружина в Приморському суді буде розглядати суддя з кримінальної спеціалізації Костянтин Іоніді. Про нього «Антикорупційний вимір» писав, коли теща судді Раїса Шибаєва отримала підозру у колабораціонізмі. Рідного брата дружини судді – Андрія Спіцина – вже навіть почали судити за держзраду. Його справу, до речі, розглядають колеги Іоніді по Приморському суду. А на рідній Херсонщині Спіцина судять за привласнення коштів Білозерської громади, де він раніше він був депутатом від партії «Наш край».
Читайте також: В Одесі заслуженого директора коледжу судять за хабарництво