Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Одесі райадміністрація “зливає” мільйони соратнику мера

Суворовська районна адміністрація вчергове провела «відкриті» торги з особливостями для прибічника одеського міського голови Генадія Труханова, Віталія Поповича. Він є директором і власником компанії, яка фактично повністю витіснила комунальний ЖКС «Північний» на території Селища Котовського в Одесі. Тобто, компанія Поповича отримує прибуток за утримання будинків. Сталося це, вочевидь, завдяки міцним зв’язкам власника фірми з правлячою партією «Довіряй Ділам».

За даними порталу Prozorro, 17 листопада скандальний очільник Суворовської райадміністрації Сергій Кондратюк уклав договір на 3,19 млн грн з ТОВ «Керуюча компанія «Суворовський». Ці кошти заплатять «монополісту» за послуги з утримання і благоустрою територій в Суворовському районі, тобто звичайне підмітання вулиць. У фірми Поповича не було конкурентів на так званих відкритих тогах. Закупівлю чиновники проводили у форматі відкритих торгів з особливостями, що дозволяє їм не шукати найвигіднішу пропозицію та підписувати контракти з ким забажають.

За даними аналітичної системи YouControl, власник фірми КК «Суворовський» Віталій Попович до липня 2020 року очолював формальний осередок партії «Довіряй Ділам» в місті Хмельницький, звідки він родом. Крім того, Попович колись керував відомою в Одесі фірмою «Керуюча компанія Коін». Власником та бенефіціаром в ній є одесит Олег Чайковський, який за сумісництвом є близьким другом і бізнес-партнером брата мера Одеси

Відмітимо, що фірма Поповича отримує регулярні підряди від Суворовської райадміністрації вже досить давно. Лише за останні чотири роки ми змогли налічити 27 угод, завдяки яким компанія мерського соратника отримала з бюджету міста понад 18,86 млн грн. І це не враховуючи дрібні підряди від інших установ мерії та колосальні прибутки, отримані з мешканців Суворовського району за житлово-комунальні послуги та з низки фірм-прокладок, таких як «Кол-центр 15-01», «Швидка комунальна допомога 15-01». За весь цей період компанії довелося зустріти конкурента на своєму шляху всього лише три рази, а ще 65 закупівель були неконкурентними.

Доречі, КК «Суворовський» примудрилася не лише повністю витіснити з ринку комунальне підприємство ЖКС «Північний», а ще й користується нерухомістю цього КП. Ми виявили документ, в якому вказано, що в серпні 2017 року ЖКС передав компанії Поповича свої будівлі та споруди площею 1841 кв. м за адресою вул. Паустовського, 31а. Так само ЖКС чомусь передав у позичку конкуренту і свою техніку.

У 2019 році КК «Суворовський» прославилась тим, що безпідставно не виплачувала зарплати своїм співробітникам. Проти керівництва фірми навіть відкрили кримінальну справу по ч. 1 ст. 175 Кримінального кодексу України. Однак результатів в розслідуванні так справи правоохоронці так і не показали. Більш того, судячи з інформації з судового реєстру, справа «заглохла» десь навесні 2020 року, коли слідчі востаннє брали в суді дозвіл на провадження строків розслідування.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, що очільник Суворовської РА Сергій Кондратюк є підозрюваним у справі про розкрадання коштів на закупівлях для ТРО.

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини закупівельБільше публікацій Новини закупівель »

4 коментарі

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір