Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

На Кіровоградщині військком отримав вирок за хабарництво

Бобринецький райсуд Кіровоградської області визнав винуватим у зловживанні службовим впливом начальника Бобринецького військового комісаріату. Чоловік заплатить штраф.

Про це повідомляє «Антикорупційний вимір».

Як ідеться у вироку суду, у липні 2022 року посадовець пообіцяв військовозобов’язаному вплинути на хірурга Бобринецької лікарні, аби той видав йому довідку про тимчасову непридатність до служби. За свою «послугу» взяв 40 тисяч гривень.

Військком уклав угоду з обвинуваченням та повністю визнав вину. Згідно з умовами угоди, сторони домовилися про покарання у вигляді штрафу 55 тисяч гривень. Також обвинувачений погодився на додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов`язані з призовом громадян на військову службу строком на три роки.

18 січня 2024 року суд затвердив угоду та визнав посадовця винним за зловживання впливом.

За інформацією з судових ухвал, спочатку військкому інкримінували «тяжчу» статтю 368 ККУ щодо отримання неправомірної вигоди службовою особою. Але в ході слідства перекваліфікували на статтю 369-2 ККУ про зловживання впливом. Це звична практика в подібній категорії справ, адже йдеться не про безпосереднє зловживання посадовими обов’язками, які має обвинувачений, а лише про його вплив на іншу посадову особу.

На основі такої перекваліфікації адвокатка посадовця добилася в апеляційному суді скасування арешту з грошей, які вилучили в її клієнта під час обшуку. А саме 9 тисяч доларів та 9 тисяч гривень. Мовляв, ці кошти не мають стосунку до справи, а є заощадженнями посадовця.

Ще апеляційний суд скасував арешт із Mercedes-Benz Vito, яким користувався обвинувачений.

В перших ухвалах по цій справі, які оприлюднені в Реєстрі судових рішень, є згадка про вказаний автомобіль. Зокрема в рамках розслідування з’ясувалося, що номерний знак на Mercedes-Benz Vito насправді зареєстрований за авто ВАЗ 2105.

Натомість фургон привезений з-за кордону як гуманітарка для ЗСУ, в Україні не розмитнювався та на облік не поставлений. Ним користується обвинувачений. Інших згадок про долю Mercedes в ухвалах нема.

Читайте також: Збитки на 17 мільйонів: На Кіровоградщині отримав підозру землевпорядник, який дозволив передати у приватну власність заповідні землі

Більше публікацій ВирокиБільше публікацій Вироки »
Більше публікацій Кіровоградський вимірБільше публікацій Кіровоградський вимір »
Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »

Один коментар

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір