Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

В Україні заборонили партію «Наш край»: хто її представляв у Херсоні

Колегія суддів Восьмого апеляційного адміністративного суду задовольнила позов Міністерства юстиції, заборонивши діяльність політичної партії  «Наш край». Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» із посиланням на пресслужбу суду.

«Інформуємо про те, що судом задоволено позовні вимоги Міністерства юстиції України: заборонено діяльність політичної партії «Наш край»; майно, кошти та інші активи партії, її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень передано у власність держави», — йдеться у повідомленні. 

У суді звертають увагу на те, що повний текст рішення по справі про заборону політичної партії буде оприлюднено на офіційних сайтах Міністерства юстиції України та Верховної Ради України. 

У коментарі «Українській правді» представники Мін’юсту уточнили, що заборону партії винесено на підставі документів СБУ щодо доказів підривної діяльності її членів (зокрема закликів від керівників та членів партії та її осередків).

«Наш край» на Херсонщині представляли чимало сьогоднішніх колаборантів, які відверто працюють на росіян. «Антикорупційний вимір» розповідає, хто саме.

Хто керував «Нашим краєм» на Херсонщині

Херсонську обласну організацію політичної партії «Наш край» створили, за даними Youcontrol, 11 червня 2015 року. Спочатку її зареєстрували за адресою вулиця Лютеранська (колишня Кірова), 24. Це приміщення належить ТОВ «Херсонбуд», афілійоване із зрадником Володимиром Сальдо.

Згодом реєстрацію партії перенесли на вулицю Перекопську, 19. Це приміщення належить ТОВ «Юридична компанія «Авеллум Легас». 

Засновником і кінцевим бенефіціаром фірми є Віктор Булюк – син Віталія Булюка, держзрадника, який нині в окупованій Херсонщині є заступником «губернатора» Володимира Сальдо.

На момент заборони «Нашого краю» організацію партії на Херсонщині очолював Ігор Булюк – ще один син херсонського держзрадника. А сам Віталій Булюк офіційно керував осередком з 2016 до 2021 року. Неофіційно саме Віталій Булюк керував абсолютно всім, що стосувалось «Нашого краю» на Херсонщині. 

«Наш край» у Херсонській міській та обласній радах

У 2015 році представників «Нашого краю» обрали як до Херсонської обласної, так і до міської рад. Закріпились вони і в районах області. 

В обласній раді депутатами від «Нашого краю» стали семеро, причому Віталій Булюк ще й обійняв посаду заступника Голови Херсонської обласної ради (посади зазначені на момент балотування):

 • Віталій Булюк: має кілька підозр у вчиненні державної зради
 • Геннадій Гомон – Головний лікар Нижньосірогозької центральної районної лікарні  
 • Іван Гончарський – Директор Скадовського технікуму державного вищого навчального закладу Херсонського державного аграрного університету
 • Віктор Клименко – Головний лікар Херсонської обласної клінічної лікарні 
 • Алла Кордік – Лікар загальної практики сімейної медицини комунального закладу «Бериславський районний центр первинної медико-санітарної допомоги»
 • Сергій Рибалко – Голова фермерського господарства «Аделаїда» 
 • Олександр Синенко – Директор приватного підприємства «Александр А. Синенко»

В міській раді мандати у 2015 році отримали (посади зазначені на момент балотування):

 • Дмитро Больбот – обслуговуючий кооператив «Комунальний ринок», Голова правління: має підозру у вчиненні державної зради.
 • Ігор Грек – директор комунального підприємства «Сервіс — ОПТ»
 • Юрій Климентенко – начальник Управління молоді та спорту Херсонської міської ради
 • Ольга Маренчук – директорка Херсонської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №39
 • Оксана Матусевич – підприємиця
 • Роман Підперигора – директор Департаменту бюджету і фінансів Херсонської міської ради
 • Володимир Сальдо – Асоціація «Будінвестоюз», голова правління: має вирок за вчинення державної зради.
 • Ігор Семенчев-старший – Голова спостережної ради: має вирок за вчинення державної зради
 • Віктор Шевчук – підприємець.

У 2020 році «Нашому краю» не вдалось завести своїх людей до депутатського корпусу Херсонської міської ради, але до обласної обрали шістьох (посади зазначені на момент обрання), а саме:

 • Віктор Булюк – заступник Голови Херсонської обласної ради
 • Світлана Межерицька – Херсонська міська рада, Начальниця управління охорони здоров’я: має підозру у вчиненні державної зради.
 • Сергій Рибалко – Голова фермерського господарства «Аделаїда»
 • Олександр Синенко – Директор приватного підприємства «Александр А. Синенко»
 • Ірина Сокур – Комунальне некомерційне підприємство «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Херсонської обласної ради, директорка
 • Вадим Чабан – Херсонська обласна державна адміністрація, Заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації

Варто зазначити, що Віталій Булюк в останньому скликанні був членом постійної комісії з питань законності та правопорядку, боротьби з корупцією, рейдерством та контролю за діяльністю правоохоронних органів. 

Попри те, що «Наш край» не отримав мандати Херсонської міської ради, туди потрапив «Блок Володимира Сальдо», а разом із ним — кілька колишніх депутатів від «Нашого краю», зокрема Володимир Сальдо та Ігор Семенчев-старший, які вже мають вироки за скоєння державної зради. Партія «Блок Володимира Сальдо» також заборонена в Україні.

Як «відхрещувалися» від зрадників

Коли про зраду Віталія Булюка стало відомо не лише херсонцям, «Наш край» почав процедуру відкликання колаборанта. Повідомили вони про це 20 травня 2022 року: 

«Партія «Наш край» обурена і глибоко розчарована вчинком свого колишнього партійця Віталія Булюка, який став так званим «заступником окупаційного голови Херсонської облдержадміністрації Володимира Сальдо». Про це заявив співголова партії Олександр Мазурчак. Також Мазурчак розповів про те, що партія начебто була і буде проукраїнською. Втім, кількість людей з підозрою та вироками щодо держзради лише на Херсонщині вражає:

«Наш край» завжди була і буде проукраїнською партією, яка визначає своїми головними цінностям суверенітет, цілісність та розвиток Незалежної України. Ми не терпітимемо зрадників та колаборантів під своїми стягами. Віталій Булюк не є членом партії з липня 2021 року, але входив до складу нашої фракції в Херсонській обласній раді. Ми починаємо негайну процедуру відкликання його депутатських повноважень і закликаємо правоохоронні органи, передусім прокуратуру, максимально прискіпливо та неупереджено розслідувати можливий факт державної зради».

Втім, відкликання депутата вже нічого не змінило. На одній із сесій Херсонської обласної ради Булюка позбавили права слова. Примітно, що Віталій Булюк про припинення членства в партії подав заяву ще у 2021 році – вона також є на сайті партії. Втім, депутатом лишався: членство в партії не є обов’язковим для депутатства.

Читайте також: Генічеській судді, яка працює на росіян, оголосили підозру у державній зраді

Більше публікацій Війна з росієюБільше публікацій Війна з росією »
Більше публікацій Зрадники та колаборантиБільше публікацій Зрадники та колаборанти »
Більше публікацій СтаттіБільше публікацій Статті »
Більше публікацій Херсонський вимірБільше публікацій Херсонський вимір »

2 коментарі

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір