Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Заступники Труханова отримали підозри – один вже зник

Троє заступників одеського міського голови Геннадія Труханова отримали підозри у межах кримінальної справи про створення злочинної організації, що контролювала економічне життя міста. Підозрюваними у справі Кауфмана-Грановського стали  Олег Бриндак, Михайло Кучук та Світлана Бедрега. 

Пресслужба НАБУ не називає прізвищ, але про кого йде мова, вказують займані підозрюваними посади. Йдеться про:

– першого заступника міського голови Одеси (інкримінують ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 КК України);

– в.о. заступника міського голови Одеси – керівника апарату виконавчого комітету Одеської міськради (інкримінують ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 КК України);

– заступницю міського голови Одеси (інкримінують ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України).

За даними слідства, Кауфман і Грановський, передали Олегу Бриндаку 2,47 млн грн; Михайлу Кучуку – 900 тисяч грн, а Світлані Бедрезі – 300 тис. грн. 

За даними наших джерел, існує ймовірність, що Михайло Кичук залишив територію України. У НАБУ ж повідомляють: оскільки місцезнаходження першого заступника міського голови Одеси наразі не відомо, про підозру йому повідомили заочно. 

 “У ході досудового розслідування встановлено, що з осені 2021 року учасники злочинної організації контролювали питання забудови в м. Одеса, розпорядження коштами місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств та їхню взаємодію з приватним сектором ринку. Для реалізації злочинних дій вони налагодили процес систематичного підкупу службових осіб Одеської міської ради, які забезпечували прийняття необхідних рішень. 

Так, відповідно до зібраних доказів установлено, що виконувач обов’язків заступника міського голови Одеси – керівник апарату виконавчого комітету Одеської міськради упродовж листопада 2021 року – серпня 2022 року одержав неправомірну вигоду на загальну суму понад 2,4 млн грн за вчинення дій в інтересах злочинної організації, зокрема за забезпечення ухвалення земельною комісією рішень про відведення землі під будівництво наперед визначеним особам. 

У свою чергу перший заступник та заступниця міського голови Одеси отримали від організаторів злочинної організації 900 та 300 тис. грн відповідно. Так, перший заступник міського голови Одеси за версією слідства контролював діяльність підпорядкованих управлінь — головних розпорядників коштів та надавав їх керівникам вказівки про призупинення розрахунків за ремонт доріг у місті. Такі дії створювали умови для отримання злочинною організацією неправомірної вигоди від підрядника за поновлення виплат. Підозрюваний також позитивно голосував у складі виконавчого комітету за рішення, якими встановлювалися тарифи на поводження із твердими побутовими відходами у місті Одесі та про зміни до бюджету, що відповідали інтересам злочинної організації”, – повідомляють у НАБУ.

8 грудня видання “Слово і Діло” повідомило, що за бізнесмена Кауфмана внесли заставу у розмірі 129 мільйонів гривень, він вийшов із СІЗО. 

Нагадаємо, вчора у межах справи Кауфмана-Грановського суд відправив до СІЗО екснардепа і довірену особу ймовірних засновників злочинної організації. Раніше ми повідомляли, що Кауфмана взяли під варту, а ймовірні корумповані чиновники залишалися без підозр. Борис Кауфман та Олександр Грановський отримали підозри у створенні злочинної організації та підкупі посадовців мерії. До цього НАБУ та САП рапортували про викриття нової організованої злочинної організації, яка повністю контролює життя міста. 

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Новини правоохоронних органівБільше публікацій Новини правоохоронних органів »

3 коментарі

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір