Натисніть "Enter", щоб перейти до вмісту

Компанія, афілійована з Ігорем Гринкевичем, продовжує постачати продукти військовим на Херсонщині, Миколаївщині та Одещині

Міністерство оборони подало до Державного бюро розслідувань заяву про визнання потерпілою стороною у справі проти компаній, афільованих із підприємцем Ігорем Гринкевичем. Про це повідомляє «Антикорупційний вимір» із посиланням на офіційний сайт  Міністерства оборони України. Редакція з’ясувала, що компанія афілійована з Ігорем Гринкевичем, продовжує постачати продукти військовим на Херсонщині, Миколаївщині та Одещині. 

ДБР розриває контракти з фірмами Ігоря Гринкевича

Як стало відомо Міноборони від ДБР, під час проведення досудового розслідування ДБР отримало докази про те, що в межах підписаних 23 лютого 2023 року контрактів компанії «Будівельна компанія Сітіград», «Трейд лайнс рітейл», «Будівельний альянс Монтажпроект» постачали Міноборони низькоякісні товари. Це спричинило Міністерству оборони матеріальну шкоду на загальну суму понад 934 мільйони гривень, кажуть у ДБР. 

В межах досудового розслідування ДБР арештувало рахунки та активи цих компаній.

Наприкінці 2023 року одна з вище зазначених компаній – «Трейд лайнс рітейл» – на конкурсних торгах в системі Prozorro стала переможницею на постачання харчів по одному з 30 контрактів для ЗСУ. Через неможливість забезпечити поставки продуктів Міноборони ухвалило рішення та надіслало всі необхідні документи «Трейд лайнс рітейлу» для розірвання контракту.

Щоб уникнути складнощів із харчовим забезпеченням, 16 січня Міноборони оголосило в Prozorro інший конкурс на укладення контракту щодо постачання харчування для ЗСУ за процедурою прямих договорів.

Розірвали майже всі угоди: а які лишились?

Заступник Міністра оборони, полковник Віталій Половенко, 9 січня 2024 року повідомив, що у Міноборони залишився тільки один контракт із компанією, афілійованою з Гринкевичем: «Він діє з 1-го січня по 1 квітня. Це угода на постачання харчування військовим у Миколаївській та Херсонській областях. Це була остання угода, яку уклав департамент ресурсного забезпечення, який зараз розформовують. Угода укладена за результатами тендеру, проведеного на Прозоро, — до того, як нам стало відомо про арешти і затримання».

Половенко також зазначив: тривають ретельні службові перевірки.

Журналісти «Антикорупційного виміру» віднайшли щонайменше одну угоду з компанією «Трейд лайнс рітейл», яка продовжує діяти. Саме за цією угодою постачають продукти військовим на Херсонському, Миколаївському, а також і Одеському напрямку.

Йдеться про закупівлю продуктів харчування, очікувана вартість якої становила майже 619,2 мільйона гривень.

«Трейд лайнс рітейл» запропонувала найнижчу ціну у 470,8 мільйона гривень.

Відповідно до цієї угоди та низки додаткових угод, продукти харчування постачатимуть саме військовим на Херсонщині та Миколаївщині. 

Додаткова угода від 27 грудня 2023 року засвідчила постачання продуктів також і військовим на Одещині. Ціна угоди не змінилась.

Ця угода наразі чинна і скасовувати її поки ніхто не збирається. 

Хто такий Ігор Гринкевич

Нагадаємо, львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича працівники ДБР затримали в останні дні 2023 року. Гринкевич — один із найбільших постачальників Міністерства оборони, який за даними правоохоронців пропонував хабар у 500 тисяч доларів США одному із керівників Головного слідчого управління Бюро за сприяння у поверненні майна, вилученого у підконтрольних йому компаній під час розслідування. 

Кілька місяців тому Бюро відкрило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли, за даними правоохоронців,  23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень.

Під час слідства також встановили, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб МОУ. Це призвело до збитків бюджету за попередніми оцінками на 1,2 мільярда гривень та відповідно зриву постачання. 

Читайте також: Судитимуть багаторічну очільницю ліфтової компанії в Херсоні

Більше публікацій НовиниБільше публікацій Новини »
Більше публікацій Херсонський вимірБільше публікацій Херсонський вимір »

3 коментарі

Коментування заборонено.

Антикорупційний вимір